Nakon što je u sinoćnjem remiju na Rujevici zadržao mrežu Ludogoreca netaknutom, Hendriku Bonmannu stigla je ponuda iz njemačkog velikana Bayern Munchena.
31-godišnji Nijemac je stigao u Ludogorec prošle godine iz austrijskog Wolfsbergera, a od tada je oduševio među vratnicama bugarskog prvaka.
Situacija s vratarima u Bayernu je pomalo nejasna s obzirom na to da je dugogodišnjem rezervnom vrataru Svenu Ulreichu istekao ugovor.
Ulreich će zasigurno ostati s bavarskim klubom, ali još nije poznato da li će to biti na terenu ili izvan njega. Prema Bildu, u slučaju da se Ulreich odluči za igračku mirovinu, Bonmann će ga naslijediti kao rezervni vratar u Bayernu.
Bonmann je seniorsku karijeru započeo u dortmundskoj Borussiji, a od tada je nosio dresove 1860 Munchena, Wurzburger Kickersa i Wolfsbergera.