Nogomet
Nogomet

Hajdukov biser koji je ove jeseni "eksplodirao" našao se u ekskluzivnom društvu

U ovu sezonu ušao je kao treći izbor kluba na poziciji desnog beka.

Luka Hodak i Mihail Caimacov (Foto:Željko Hajdinjak/Cropix)

Aktualnu nogometnu sezonu Luka Hodak započeo je s pripremama prve momčadi Hajduka, ali kad su krenule natjecateljske utakmice bio je daleko od prvog izbora trenera Gonzala Garcije na toj poziciji gdje su ljetos bolje startne pozicije imali i Niko Kristian Sigur i novopridošli Fran Karačić.

No, ozljedom Karačića i sve češćim Garcijinim korištenjem Sigura u veznom redu Hodak je dočekao svoju šansu u početnih 11 i prema mišljenju mnogih stručnjaka, a pogotovo skauta europskih klubova, iskoristio ju odlično.

Mladić rođen 2006. godine igrao je vrlo dobro što je prepoznao i CIES, Međunarodni centar za sportske studije. Jednako kao što su Branimira Mlačića uvrstili među najbolje stopere izvan liga petice do 20 godina, tako su sada priznanje odali i Hodaku.

U izboru gdje su se kao kriteriji gledali uspješnost u duelima, broj oduzetih lopti, kvaliteta distribucije i sudjelovanje u kreiranju prilika u završnici Hodak je uvršten među najbolje bekove do 20 godina izvan liga petice. Konkretno, na devetom je mjestu.

Hodak je inače kao devetogodišnji dječak iz Mosora iz Žrnovnice stigao u Hajdukovu Akademiju gdje se razvijao pod vodstvom nekoliko trenera. Ovog ljeta je sa Splićanima potpisao ugovor u trajanju do 30. lipnja 2029. godine, ali jasno da, ukoliko nastavi s ovakvim igrama, neće dočekati taj datum na Poljudu nego će se, prije ili kasnije, dogoditi neki transfer u inozemstvo.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

 

Više o