Nogomet
Nogomet

FIFA uoči ždrijeba Svjetskog prvenstva povukla zanimljiv potez "zbog održavanja konkurentske ravnoteže"

Danas se održava ždrijeb skupina za Svjetsko nogometno prvenstvo.

FIFA (Foto:Afp)

Odbrojavanje traje do početka ždrijeba skupina Svjetskog nogometnog prvenstva. S početkom u 18:00 u Kennedy centru započet će ples kuglica, koji će između ostalog i Hrvatskoj donijeti suparnike na Mundijalu iduće godine, a nadamo se da će rasplet biti kudikamo bliže ovom, najboljem ishodu za Vatrene.

Uoči samog ždrijeba Međunarodna nogometna organizacija (FIFA) odlučila je povući zanimljiv potez zbog, kako su naveli, "održavanja konkurentske ravnoteže".  Četiri najbolje rangirane reprezentacije iz prve jakosne skupine – a to su Španjolska, Argentina, Francuska i Engleska – FIFA je odlučila djelomično zaštititi. 

Konkretno, Španjolska kao prva i Argentina kao druga bit će izvučene u sasvim udaljene skupine, a sve s ciljem kako se ne bi mogle sastati prije samog finala. Isto vrijedi i za treću Francusku i četvrtu Englesku.

FIFA tim potezom želi spriječiti da joj se dogodi, kao što je znao biti slučaj na nekim prijašnjim svjetskim prvenstvima, da kad počne nokaut-faza u jednom dijelu tog "kostura" imamo pravi krešendo najboljih svjetskih reprezentacija, a u drugom "kamilicu". 

Jasno, sve to pada u vodu ako ove reprezentacije ne osvoje prva mjesta u svojim skupinama.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.
Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

 

Više o