Englezi šokirani komentarima njihovih legendi nakon penala na Kaneu

Garry Neville i Jamie Carragher jasno su iskazali svoje mišljenje o penalu za svoju Englesku.

Garry Neville i Jamie Carragher (Foto:Profimedia)

Nakon Španjolske plasman u finale Europskog prvenstva u Njemačkoj izborila je i reprezentacija Engleske, koja je u polufinalnom ogledu u Dortmundu pobijedila Nizozemsku s 2:1.

Nizozemci su poveli u 7. minuti golom Xavija Simonsa, no u 18. minuti Harry Kane izjednačio je golom iz jedanaesterca. Pogodak odluke zabio je Ollie Watkins u prvoj minuti sudačke nadoknade drugog poluvremena.

Nakon utakmice nogometni svijet bruji o dosuđenom penalu za Englesku.

VAR je pozvao suca da pogleda spornu situaciju, iako to prema VAR protokolu možda i nije smio jer se nije radilo o jasnoj i očiglednoj pogrešci suca.

Oglasili se slavni Englezi

Da stvar bude još gora, suci u VAR sobi prilikom pregleda te snimke nisu vidjeli Sakino jasno igranje rukom trenutak prije negoli je lopta stigla do Kanea.

Englez je čak igrao s obje ruke, ali onu drugu možemo izuzeti jer se odbila od tijela. No kako nisu vidjeli igranje desnom rukom, ostat će misterij.

Gary Neville bio je vrlo kritičan na Zwayerovu odluku i nazvao ju je sramotnom, dok je kolega Jamie Carragher komentirao kako nije bilo govora o penalu.

''Kao branič, moram priznati kako je ovaj penal sramotan'', poručio je Neville u studiju, dok je Carragher na X-u dodao:''

''Nikada penal.''

Takvi komentari nisu baš dobro prošli kod navijača Engleske, koji silno žele naslov prvaka Europe.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

VIDEO Procurila sramotna snimka za UEFA-u: Saka prije penala jasno igrao rukom, a VAR dao penal Englezima

Engleski mediji smiju se u bradu: "Hvala, Felixe, nikad zapravo nismo ni sumnjali u tebe"

Nizozemski kapetan otkrio što je sudac napravio nakon posljednjeg zvižduka: "To vam puno govori"