Dominik Prpić i službeno je debitirao u dresu Porta. U prvom kolu protiv Vitorie Guimaraes (3:0) dobio je priliku s klupe u drugom poluvremenu. Igrala se 65. minuta kad je Jan Bednarek uklizao i izbio loptu gostujućem napadaču, nakon čega je osjetio probleme sa zadnjom ložom.
Trener Francesco Farioli nije htio riskirati, ekspresno je reagirao i podigao Prpića s klupe dok se Bednareku ukazivala pomoć. Iskusnom Poljaku baš i nije bilo po volji što ga je trener odlučio zamijeniti, no kratko mu je objasnio zašto se odlučio na takav potez. Razmijenili su koju riječ, a Bednarek je sjeo na klupu.
"Bednarek je izašao iz predostrožnosti", objasnio je Farioli nakon utakmice.
Mladi branič ovog je ljeta stigao u Porto iz Hajduka za odštetu od 4,5 milijuna eura, plus milijun u bonusima i deset posto od idućeg transfera. Potpisao je na pet godina, a u ugovor je ugrađena odštetna klauzula od čak 60 milijuna eura.
Ulazak Dominika Prpića u igru možete vidjeti ovdje.