Jadranski derbi prošlog vikenda matematički je potvrdio da se naslov prvaka vraća u Zagreb, a Dinamo ga je proslavio pobjedom protiv Varaždina na Maksimiru. Samo nekoliko dana kasnije Modri su dogovorili prvi transfer za iduću sezonu.
Prema više izvora, Stjepan Radeljić (28) postat će prvo pojačanje Dinama u ljetnom prijelaznom roku. Stoper Rijeke i reprezentativac BiH stiže u Maksimir bez odštete, s obzirom na to da mu 30. lipnja istječe ugovor s klubom s Rujevice. Radeljić će s Dinamom potpisati četverogodišnji ugovor.
Njegovo ime bilo je visoko na popisu želja još prošlog ljeta, kada je Zvonimir Boban slagao novu momčad. Dinamo je tada pregovarao s Rijekom, no predsjednik kluba Damir Mišković tražio je iznos veći od onoga što su u Maksimiru bili spremni platiti.
U međuvremenu su u Dinamo stigli Sergi Domínguez i Scott McKenna, koji su se prometnuli u standardni stoperski tandem, dok je Radeljić ostao u Rijeci.
S riječkim klubom odigrao je europsko proljeće, a u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine izborio je plasman na Svjetsko prvenstvo, čime je iza sebe ostavio vrlo uspješnu sezonu. Kako nije produžio ugovor s Rijekom, već se tada počelo nagađati da bi se ovoga ljeta mogao preseliti u Dinamo.
Znači li ovo odlazak jednog (ili oba) stopera?
Dolazak Radeljića otvara i pitanje budućnosti ostalih Dinamovih stopera. Poznato je da je Domínguez jedan od najtraženijih igrača za ljetni prijelazni rok, a spominje se i moguća odšteta od oko 10 milijuna eura.
Zanimanje postoji i za McKennu, koji je iza sebe imao vrlo dobru sezonu i s reprezentacijom se također plasirao na Svjetsko prvenstvo.
Dolaskom Stjepana Radeljića Dinamo tako dobiva dodatnu širinu i kvalitetu u posljednjoj liniji uoči izazova nove sezone i europskih kvalifikacija.