Livaja šokirao Maksimir i plasirao Hajduk na vrh HNL-a: Modri okusili poraz po prvi put ove sezone

Hajduk je na Maksimiru slavio nad Dinamom 0-1 i time skočio na prvo mjesto HNL-a

Marko Livaja (Foto:Dominik Prpic)

U susretu 6. kola HNL-a Hajduk je kao gost pobijedio Dinamo sa 1-0 (0-0) i preuzeo vrh ljestvice.

Jedini gol postigao je Marko Livaja u 70. minuti.

Nakon siromašnog prvog poluvremena tijekom kojega praktički nije bilo niti jedne prilike, utakmica se rasplamsala sredinom nastavka. Prvu veliku priliku imao je Dinamo u 67. minuti no Kulenović je glavom pucao pored vrata.

Hajduk je poveo u 70. minuti, nakon izgledne situacije u kaznenom prostoru nakon udarca iz kuta lopta je stigla do Prpića koji je sa 30-ak metara od rata lucidno prebacio Dinamovu zadnju liniju iza koje je utrčao Livaja i u padu udarcem iz prve pogodio drugi kut nemoćnog Nevistića.

Ubrzo potom je Dinamo stvorio dvije velike prilike za izjednačenje, ali Pjaca u 74. i Rog u 76. minuti nisu bili precizni iz izglednih situacija.

U 80. minuti uslijedila je bakljada navijača Hajduka koji su time izazvali 10-minutni prekid jer je dim uvelike smanjio vidljivost na travnjaku. Po nastavku utakmice Dinamo je u osmoj minuti nadoknade imao još jednu sjajnu situaciju, no udarac Roga sa 10-ak metara je blokiran i završio je u korneru.

Vodeći Hajduk sada ima 14 bodova, jedan više od drugog Dinama, a tri više uz utakmicu više od treće Rijeke.

Torcida bakljadom prekinula derbi na deset minuta! Petković šutirao baklje, one se opet palile same od sebe

VIDEO Pogledajte kako je Livaja načeo Dinamo: Klupa Splićana eruptirala

Neviđen potez Dinama na derbiju protiv Hajduka: Pustili bakljadu i vatromet pred početak

DINAMO - HAJDUK 0:1

• Početnih XI Hajduka: Lučić, Melnjak, Uremović, Prpić, Diallo, Krovinović, Rakitić, Pukštas, Kalik, Durdov, Livaja.
  • Klupa Hajduka: Klupa: Kalinić, Sigur, Elez, Dajaku, Sanyang, Capan, Biuk, Šarlija, Hrgović, Jurak, Antunović, Benrahou.
  • Početnih XI Dinama: Nevistić - Ristovski, Mmaee, Theophile, Pierre Gabriel - Sučić, Ademi, Baturina - Cordoba, Petković, Pjaca
  • Klupa Dinama: Zagorac, Ogiwara, Torrente, Bernauer, Rog, Stojković, Kačavenda, Hoxha, Pavić, Špikić, Kulenović, Mbuku
  • Domaćini u ovaj susret ulaze s jednom ozljedom u kadru. Josip Mišić bio je upitan za večerašnji derbi, a sada je poznato kako nije ni na klupi. U početnom sastavu ga direktno mijenja Arijan Ademi.
  • Igor Pajač je glavni sudac na večerašnjoj utakmici.
  • 1 Započeo je vječni derbi na Maksimiru
  • 1 Pukštas je dodao za Durdova koji je proslijedio u dubinu za Livaju. On je odgurao braniča Dinama, ali nije stigao do lopte prije Nevistića.
  • 5 Baturina je izveo korner kratkim dodavanjem, Petković mu je vratio loptu, a potom je veznjak Modrih osvojio nešto prostora i zapucao iskosa, ali samo u vanjski dio mreže.
  • 11 Kalik je poslao loptu s lijeve strane u smjeru peterca, gdje je Pukštas bio spreman za udarac, no Mmaee je otklonio prijetnju.
  • 12 Ambiciozan pokušaj Pierrea-Gabriela s 20-ak metara završio ravno u rukama Lučića. Prvi udarac u okvir derbija.
  • 14 Petković gubi loptu pa prekršajem spriječava kontru Hajduka, nema opomene.
  • 16 Duga izgradnja napada završila je slabašnim udarcem Pjace s distance.
  • 19 Prva velika prigoda na utakmici pala je Hajduku: Livaja s ruba 16-erca silovito zapucao, ali lopta je otišla preko grede.
  • 25 Pjaca je fino proslijedio za Baturinu blizu peterca, ali Lučić je stigao do lopte prije Baturine.
  • 28 Krovinović je poslao svijeću u peterac, Melnjak je bio blizu lopte. Međutim, Nevistić sigurno skuplja.
  • 30 Pukštas je srušio Ademija s leđa, Pajač se nije odlučio za karton.
  • 34 Sjajnu dijagonalu poslao je Petković prema Cordobi, ali on u pokušaju ubačaja s desne strane pogađa samo blok Bijelih.
  • 36 Baturina je zapucao s distance, ali neprecizno.
  • 38 Sada je pokušao i Cordoba, ali kao i Baturina maloprije, neprecizno.
  • 37 Livaja izgubio glavu nakon dosuđenog zaleđa, napucao loptu i zaradio prvu opomenu susreta.
  • 40 Opasan ubačaj Cordobe za Ademija, ali Prpić je presjekao.
  • 42 Sjajna tranzicija Cordobe i Baturine, ali Kolumbijac na kraju nije uspio pronaći Petkovića.
  • 45+1 Prvo poluvrijeme na Maksimiru je završilo bez pogodaka.
  • 45 Drugo poluvrijeme je počelo
  • 47 Odmah na početku drugog dijela prijeti Hajduk: Krovinović silovito zapucao s distance, Nevistić obranio, ali lopta je došla do Pukštasa koji se nije stigao snaći prije no što je intervenirao Ristovski
  • 49 Probao je i Pjaca s distance na drugoj strani, ali preslabo i ravno u ruke Lučića.
  • Na poluvremenu je Kulenović zamijenio Cordobu. Jakirović se ponovno odlučio za sustav s dvije špice.
  • 53 Sada se i Gattuso odlučio za prvu promjenu: Stipe Biuk mijenja Durdova
  • 55 Prvi dinamovac u Pajačevoj knjižici je Theophile nakon prekršaja na Livaji.
  • 59 Nove izmjene u redovima domaćina: Arijan Ademi van, Marko Rog unutra
  • 61 Ristovski je požutio nakon starta na Biuku.
  • 63 Pukštas je spriječio kontru nakon kornera Bijelih i dobio očekivani žuti
  • 66 Sjajno ubacivanje s desne strane na glavu Kulenovića koji nije uspio pogoditi okvir.
  • 66 Nove promjene Hajduka: Izlaze Pukštas i Kalik, ulaze Sigur i Benrahou
  • 70 GOOOL! Sjajna duga lopta Prpića na Livaju koji poentira iz prve za vodstvo Bijelih.
  • 73 Jakirović se odlučio na zanimljive poteze: Izlaze Baturina i Pierre-Gabriel, ulaze Hoxha i Stojković
  • 76 Rog je imao priliku serviranu na pladnju, ali oči u oči s Lučićem poslao je loptu visoko preko grede.
  • 81 Krenula je bakljada Torcide, baklje padaju nedaleko gola Lučića, sudac Pajač zaustavlja derbi.
  • 90 Dvoboj se konačno nastavlja. Gattuso radi promjene: izlaze Uremović i Livaja, ulaze Elez i Hrgović
  • 90 Igrat će se 13 minuta sudačke nadoknade
  • 90+4 Drugi žuti, odnosno crveni karton za Dialla! Nakon prekršaja u 53. minuti, sada je Diallo igrao rukom. Hajduk u završnici s desetoricom!
  • 90+8 Ponovno je Rog imao sjajnu priliku za izjednačenje, ponovno je promašio okvir.
  • 90+11 Sučić je nakon kornera potegnuo s ruba 16-erca, otišlo je pored desne vratnice.
  • 90+12 Pobjegao je sada Stipe Biuk obrani Dinama s šansom da dovrši utakmicu, ali slabašan udarac skuplja Nevistić.
  • 90+13 Pokušao je Mbuku s ruba 16-erca, ali ponovno iznad grede.