Nogomet
Nogomet

Delije se osramotile dvaput u jednom danu usred Beograda: Ismijava ih navijački svijet

Beogradske Delije predmet su ismijavanja navijača diljem Europe.

Napad Delija na autoputu (Foto:Screenshot)

U utorak se uoči utakmice Crvena zvezda – Lech Poznan u 3. pretkolu Lige prvaka u navijačkom svijetu dogodila jedna prava anomalija. Beogradom se cijeli dan šetala udarna huliganska grupa od 200 gostujućih navijača, prizor za koji se ne sjećamo da smo ga ikad vidjeli. Nitko ih nije napadao, što su oni iskoristili za fotografiranje pred glavnim spomenicima i znamenitostima u samom centru Beograda.

Palili su baklje, pjevali, uspjeli razbiti jedan izlog na Knez Mihajlovoj, pa je desetoricu privela policija. Kod Marakane su uspjeli napraviti i koji grafit. Sve su to uredno dokumentirali brojnim snimkama i fotografijama te slali svim poznatijim portalima i profilima na društvenim mrežama koje prate nogometne navijače.

Poljaci ''osvojili'' Beograd, nisu došli kao prijatelji

Navijačkim rječnikom, osvajali su Beograd, bez otpora. Navijačka zajednica cijelog se utorka čudila što se to događa na jednom od najtežih gostovanja na svijetu jer iz Beograda se takve slike jednostavno ne viđaju, baš kao ni iz Zagreba ili Splita.

Zvezdini navijači na društvenim mrežama pokušali su se opravdati činjenicom da su navijači iz Poznana u prvoj utakmici u Poljskoj izvjesili transparent ''Kosovo je srpsko'', spominjali su se dobri odnosi huligana Lecha i Spartaka, koji su pak dobri s Delijama i tako dalje.

No sve je to palo u vodu vrlo brzo jer su Poljaci demantirali bilo kakav prijateljski kontakt s Beograđanima. Štoviše, tvrde da poruka o Kosovu ne znači nikakvo prijateljstvo te da su cijeli dan pozivali domaće huligane na fer okršaj u gradu, ali se nitko nije pojavio. Zbog toga su se beogradski navijači našli na udaru brutalnih ismijavanja na internetu.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.

 

Je li rezultat svega toga debakl od procjene cijele situacije ili strah od fer sukoba bez oružja, ostavljamo navijačkim prepucavanjima na internetu.

No to nije bilo sve. Delije su se nakon svega što su vidjeli ipak odlučili na huliganski napad na Lechove navijače, ali tek u noći na autocesti, kada su zaustavili nekoliko automobila s poljskim tablicama. Objavljena je snimka na kojoj se vidi kako nekoliko desetaka huligana s dugačkim palicama, kakve koriste i batinaši kod razbijanja prosvjeda protiv Aleksandra Vučića, napada nekoliko automobila.

Nakon toga navijačka zajednica dodatno je ismijala huligane iz redova navijača Crvene zvezde jer je ispalo da nisu imali hrabrosti suprotstaviti se poljskim huliganima u centru grada, nego su radili sačekuše pojedincima na autocesti.

Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.
Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.
Pogledaj na Twitteru
Greška tijekom preuzimanja Tweet-a. Možda je pobrisan.