City pobjedom izbio (privremeno) na vrh Premier lige, Gvardiol igrao, Kovačić ostao na klupi

City sada ima 21 bod, jedan više od drugog Liverpoola, trećeg Tottenhama i četvrtog Arsenala.

Joško Gvardiol (Foto:Afp)

Hrvatski nogometni reprezentativac Joško Gvardiol odigrao je čitav susret za Manchester City koji je 2:1 domaćom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u 9. kolu prekinuo niz od dva poraza u Premier ligi te stigao na vrh ljestvice.

City je nakon manje od 20 minuta stigao do prednosti 2:0 golovima Alvareza (7) i Haalanda (19), no u nastavku je Ansu Fati (73) smanjio na 2:1 da bi u sudačkoj nadoknadi gosti imali i igrača više zbog isključenja Akanjija, no domaći su ipak sačuvali pobjedu.

Mateo Kovačić ostao je na klupi Cityja.

City sada ima 21 bod, jedan više od drugog Liverpoola, trećeg Tottenhama i četvrtog Arsenala. Brighton je sedmi sa 16 bodova, koliko imaju i peti Newcastle United i šesta Aston Villa.

Premier liga, 9. kolo, rezultati:

Subota
Liverpool - Everton 2:0 (Salah 75-11m, 90+7)
Bournemouth - Wolverhampton Wanderers 1-2 (Solanke 17 / Matheus Cunha 47, Kalajdžić 88)
Brentford - Burnley 3:0 (Wissa 25, Mbeumo 62, Ghoddos 87)
Manchester City - Brighton and Hove Albion 2:1 (Alvarez 7, Haaland 19 / Ansu Fati 73)
Newcastle United - Crystal Palace 4:0 (Murphy 4, Gordon 44, S. Longstaff 45+2, C. Wilson 66)
Nottingham Forest - Luton Town 2:2 (Wood 48, 76 / Ogbene 83, Adebayo 90+2)