Koncept dresova postoji da bi se momčadi na terenu lakše raspoznavale, ali i radi boljeg doživljaja za gledatelje na tribinama i pred malim ekranima. Posebno je bitno da dresovi budu što različitiji, a takva praksa automatski isključuje dvije iste ili vrlo slične boje.
Stoga je nejasno zašto su se momčadi Sport Recifea i Atletico Paranaensea na utakmici brazilske Serije A pojavili u gotovo identičnim dresovima. Obje momčadi pojavile su se u crnim hlačama i čarapama, a dresovi su bili gotovo isti: Sport Recife izabrao je crvene dresove, dok je Atletico došao u narančastima.
Susret ove momčadi izgleda vrlo zbunjujuće za gledatelje, a jedini koji se jasno razlikuju na terenu su vratari i suci u plavim dresovima.
Momčadi nerijetko moraju mijenjati dresove ili ih posuditi od protivnika ako nisu dovoljno različiti, a nekoliko primjera dogodilo se i ove sezone.
Fifa je uoči kvalifikacijske utakmice Engleske i Škotske zabranila Engleskoj bijele dresove samo zato što Škoti na svojim tradicionalnim plavim dresovima imaju bijele rukave, dok je Napoli morao mijenjati svoje bijelo-plave dresove uoči utakmice Lige prvaka s Realom.
Ako se svejedno dogodi zabuna i momčadi zaborave dresove ili ponesu krive, česta je praksa da posude dresove od protivničke momčadi kako bi se razlikovali. U Brazilu takva pravila očito ne vrijede, a nitko uoči utakmice nije osjećao potrebu upozoriti ove dvije momčadi da se baš i ne razlikuju na terenu.
U zbunjujućoj utakmici bolje se snašao Sport Recife koji je minimalno slavio golom Diega Souze s bijele točke.