Debakl Bilićevog West Hama: Liverpool došao na korak od Lige prvaka

Liverpool je u 37. kolu engleskog prvenstva slavio na gostovanju kod West Hama s 4:0 te tako napravio veliki korak prema Ligi prvaka sljedeće sezone.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Redsi su već u 11. minuti mogli do vodstva, ali udarac Matipa zaustavlja okvir gola. Nastavila se dominacija gostiju, a do zasluženog vodstva stigli su u 35. minuti kada je Sturridge pobjegao obrani gostiju, zaobišao Adriana i zabio za 1:0.

U samoj završnici prvog poluvremena Čekićari su mogli do izjednačenja, ali iz blizine Ayew pogađa okvir gola, a iz novog pokušaja brani mu Mignolet. Liverpool je posao riješio u nastavku. Coutinho je u razmaku od pet minuta dva put lijepo pogodio za 3:0, a konačnih 4:0 u 76. minuti postavio je Origi.

Inače, ovo je prvi Bilićev poraz od Liverpoola otkako je bivši hrvatski izbornik stigao u Englesku. Dejan Lovren igrao je cijelu utakmicu. Redsi su, pak, ovom pobjedom došli na korak do Lige prvaka, koju moraju potvrditi za tjedan dana na Anfieldu protiv Middlesbrougha.