Ludi preokret PSG-a: Atalanta vodila do 90. i ostala bez polufinala Lige prvaka!

U prvoj utakmici lisabonske završnice Lige prvaka PSG je slavio protiv Atalante koja je vodila do 90. minute i izgubila.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Nogometaši Paris Saint-Germaina postali su prvim polufinalistima na završnom turniru Lige prvaka u Lisabonu, gdje su na stadionu Benfice u srijedu svladali talijansku Atalantu s 2:1 (0:1) preokretom u posljednjim minutama utakmice.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić je postigao vodeći pogodak za Atalantu u 27. minuti, kad je preciznim udarcem lijevom nogom s 15-ak metara pogodio suprotni gornji kut vrata pariške momčadi.

Kakav promašaj Neymara: Svi su ovo već vidjeli u golu, Mbappeova reakcija je hit

Sve do 90. minute Talijani su imali rezultat koji ih je vodio u polufinale, a onda su Parižani u tri minute postigli dva pogotka i došli do velikog preokreta. U 90. minuti je izjednačio Marquinhos na asistenciju Neymara, a u trećoj minuti sučevog dodatka Choupo-Moting je postigao pogodak vrijedan plasmana u polufinale Lige prvaka.

PSG će mjesto u finalu pokušati izboriti 18. kolovoza, ponovno na stadionu Benfice, a polufinalni suparnik će im biti bolji iz četvrtfinalnog sraza njemačkog RB Leipziga i španjolskog Atletico Madrida, koji je na rasporedu u četvrtak, s početkom u 21 sat, na stadionu Jose Alvalade.

Atalanta - PSG 1:2

• PSG: Navas, Thiago Silva, Kimpembe, Kehrer, Marquinhos, Neymar, Bernat, Icardi, Sarabia, Herrera, Gueye
  • Atalanta: Sportiello, Toloi, Caldara, Gosens, Gomez, Freuler, De Roon, Djimsiti, Hateboer, Pašalić, Zapata
  • POČETNE POSTAVE:
  • 1 Počeo je prvi završni turnir Lige prvaka u povijesti! Atalanta i PSG krenuli su po polufinale u kojem ih čeka Atletico ili Leipzig.
  • 3 Umalo šok za PSG na samom početku utakmice! Gomez je dobio loptu na vrhu 16-erca, ali je pucao u Navasa.
  • 3 Što je ovo bilo?! Neymar je odmah u istoj minuti izašao sam pred vratara Atalante i promašio cijela vrata! Kakva prilika za Parižane odlazi u vjetar, Neymar se držao za glavu, ali i ozlijeđeni Mbappe na klupi.
  • 8 Još uvijek nitko ne može vjerovati što je promašio Neymar. Ako PSG ne prođe dalje bit će veliki, veliki tragičar.
  • 11 Hateboer puca glavom, ali Navas spašava pogodak! Sjajna Kostarikanca koji je nakon kornera obranio još jednom udarac Caldare glavom, ali je ipak svirano zaleđe. Sjajna utakmica u Lisabonu!
  • 14 Freuler puca glavom, ali neprecizno. No opet je to bila prilika za Atalantu nakon ubačaja.
  • 19 Neymar je upropastio jednu kontru. Probio je bok, ali nije dodao nikome...
  • 27 GOOOOOOOOOL! Mariooooooo Pašaliiiiiiiić! 1:0 vodi Atalanta!
  • Hrvatski reprezentativac je pokupio jednu loptu i sjajno zatresao suprotni kut Keylora Navasa! Bravo Mario!
  • 28 Neymar je prodao ''tunel'' Pašaliću i napravio sjajni solo prodor te onda pucao pored gola.
  • 38 Sportiello hvata jedan opasan ubačaj na petercu.
  • 41 Sarabia je oštro ubacio na podu, ali Icardiju su centimetri nedostajali da dođe do lopte.
  • 42 Novi čudesan promašaj Neymara! Hateboer je vratio svome vrataru, ali Brazilac je stigao do lopte i opet promašio nevjerojatnu šansu!
  • Kraj prvih 45 minuta. Ludih 45 minuta nakon kojih pogotkom Marija Pašalića Atalanta vodi protiv Paris St-Germaina. Neymar je zasad tragičar Parižana jer je imao nekoliko sjajnih prilika za pogodak.
  • 48 Djimsiti je umalo došao do lopte u skoku.
  • 58 Velika prilika za Atalantu! Djimsiti je pucao pored gola, velika šansa...
  • 59 Icardi puca glavom visoko iznad gola iz teške situacije.
  • 61 Mbappe je ušao i sad slijedi pakao za obranu Atalante.
  • 74 Mbappe je pobjegao u svom stilu i pucao iskosa, ali Sportiello je na mjestu!
  • 77 Pucao je Neymar iz dobre situacije, ali slabo. Ne ide ga realizacija danas. Još jedna obrana za inače rezervnog vratara Atalante.
  • 80 Opet Mbappe puca, ali slabo. Još jednom lagan plijen za Sportiella.
  • 80 Opet bježi Mbappe, ali dostigao ga je Palomino i blokirao njegov udarac.
  • 90 GOOOOL! Marquinhos je zabio!
  • 93 GOOOOOL! Zabio je Chupo-Moting!
  • Nevjerojatan preokret i raspad Atalante u samo tri minute!
  • Gotova je utakmica! Veliko slavlje Parižana koji su gubili do 90. minute, ali onda su s dva pogotka poništili pogodak Marija Pašalića koji je vodio Talijane do senzacije!