Bijes u Arsenalu, neshvatljivi potez VAR suca: Zbog ovog bi mogli ostati bez titule!

Arsenal je na svom Emiratesu remizirao s Brentfordom.

Leandro Trossard (Foto:Afp)

Nogometaši Arsenala kiksali su ove subote na svom Emiratesu. Nisu uspjeli pobijediti gradskog rivala Brentford, završilo je 1:1 pa danas Manchester City ima priliku smanjiti zaostatak za Topnicima u borbi za naslov prvaka.

Dugo je Arsenal lomio otpor gostiju, sve do 66. minute kada je mrežu zatresao Leandro Trossard.

Osam minuta kasnije dogodilo se izjednačenje, zabio je Ivan Toney kojem je asistirao Christian Norgaard.

Taj pogodak je provjeravan zbog mogućeg zaleđa i konačna odluka je bila da gol vrijedi, a po svemu sudeći trebao je biti poništen. Asistent Norgaard prilikom ubačaja bio je u debelom zaleđu i nevjerojatno je kako je to promaknulo VAR sucu Leeju Masonu.

Da stvar bude gora, Mason je glavnom sucu samo signalizirao da je pogodak regularan, dok gledateljima nije prikazana linija zaleđa.

Poslije utakmice domaći trener Mikel Arteta bio je bijesan baš kao što su poludjeli i navijači Arsenala na društvenim mrežama, ali to im neće vratiti dva dragocjena boda koja su izgubili u utrci sa Cityjem. Topnici su jučer trebali otići na plus osam, a sada City ima priliku doći na samo tri boda zaostatka i staviti dodatni pritisak na Artetu i njegove igrače.