Je li sve riješeno? Dinamo preokretom svladao Lokomotivu i povećao prednost pred Hajdukom!

Dinamo je slavio 1:2 protiv Lokomotive u 28. kolu SuperSport HNL-a.

Luka Ivanušec Foto: Damir Krajac/Cropix

Aktualni hrvaski nogometni prvak Dinamo u prvoj je utakmici s novim trenerom Igorom Bišćanom kao gost preokretom svladao Lokomotivu  2:1 (0:1) u susretu 28. kola HNL-a.

Lokomotiva je povela golom Ibrahima Aliyua (35), no u nastavku su dva Luke, Ivanušec (50) i Menalo (79) kreirali preokret.

Bayern se osvetio za ispadanje iz Kupa i pobjedom zadržao prvo mjesto u Bundesligi

U živoj utakmici domaći su kontrolirali igru u prvih 45 minuta te poveli pred kraj prvog poluvremena. Marić je ubacio s lijeve strane, a Aliyu je u skoku na šest metara dohvatio loptu tjemenom. Ona je dobila zanimljivu putanju te je preletjela Livakovića i završila pod gredi.

Velik preokret u drugom poluvremenu

Dinamo je u nastavak krenuo mnogo angažiranije i poravnao već u 50. minuti. Drmić je dobio loptu na lijevoj strani kaznenog prostora, prevario svog čuvara Cipetića i poslao prizemnu loptu na vrh peterca gdje je natrčao Ivanušec koji se odlično snašao i svladao Čavlinu.

U mladim Vatrenima rađa se Brozovićev nasljednik: "Ne boji se ničega, pojačao bi i Dinamo i Hajduk"

Potpuni preokret kompletiran je u 79. minuti. Dinamo je dobio slobodni udarac sa 27 metara, izvođenja se prihvatio Bulat koji je prevacio živi zid no loptu koja je padala u sam donji lijevi kut Čavlina je ipak uspio odbiti. No, na odbijanac je prvi natrčao Menalo i zakucao loptu pod gredu.

Bišćan je u četvrtak na dužnosti trenera Dinama zamijenio Antu Čačića koji je dobio otkaz nakon ispadanja iz Kupa.

Sudačka komisija: ''Sudac Čulina nije uputio takve riječi Livaji, dajemo mu maksimalnu podršku''

Vodeći Dinamo sada ima 63 boda, devet više od drugog Hajduka, dok je Lokomotiva ostala osma sa 33 boda.