Najbolji europski nogomet
Najbolji europski nogomet

Trener Crystal Palacea ostao bez vozačke dozvole uoči okršaja s Tudorom

Dobio je zabranu upravljanja automobilom na šest mjeseci.

Oliver Glasner (Foto:Afp)

Trener Crystal Palacea Oliver Glasner dobio je zabranu upravljanja vozilom na šest mjeseci nakon što je ponovno uhvaćen u prekoračenju brzine u Londonu.

Austrijski stručnjak priznao je prekršaj pred Prekršajnim sudom u londonskom Willesdenu, a zabrana vožnje izrečena mu je automatski jer je već ranije imao nekoliko prometnih prekršaja.

Kamera ga snimila u zoni s ograničenjem

Nadzorna kamera zabilježila je Glasnera 15. srpnja prošle godine na ulici Old Kent Road, gdje je svojim BMW-om vozio 29 milja na sat (oko 47 km/h) u zoni u kojoj je ograničenje 20 milja na sat (oko 32 km/h).

U pisanoj izjavi koju je poslao sudu Glasner je priznao odgovornost i izrazio žaljenje.

“U potpunosti preuzimam odgovornost za svoje postupke i svjestan sam ozbiljnosti situacije. Poduzeo sam korake kako se ovakvo nešto više ne bi ponovilo. S obzirom na prirodu mog posla, potrudit ću se da riješim ovaj problem”, poručio je austrijski trener.

Ostao i bez love

Osim zabrane vožnje, Glasner mora platiti i više od tisuću funti kazne – 660 funti novčane kazne, 130 funti sudskih troškova te dodatnih 264 funte naknade za žrtve prometnih nesreća.

Ova vijest stiže uoči važne utakmice Crystal Palacea i Tottenhama, koju vodi hrvatski trener Igor Tudor. Londonski derbi igra se u petak u 21 sat i mogao bi imati veliki utjecaj na rasplet sezone.

Sažeci utakmice Palacea i Uniteda: