Liam Roseinor je službeno dobio otkaz na klupi Chelseaja nakon serije loših rezultata koje su Plavci ostvarili.
Situacija po Chelsea je sve gora i gora. Poraženi su od Brightona s 3:0, a to im je peti uzastopni ligaški poraz. Da stvar bude gora, u tih pet poraza nisu zabili - nijedan gol, prvi put nakon 114 godina.
Unatoč svemu, Chelsea je i dalje u igri za ovosezonski trofej, FA Cup gdje će u polufinalu Chelsea igrati protiv Leedsa. Očekivalo se da će Roseinor voditi momčad u toj utakmici, no ispostavilo se da je utakmica protiv Brightona ipak bila posljednja na klupi Chelseaja koji malo po malo pada i udaljava se od mjesta za europska natjecanja u idućoj sezoni
Rosenior (41) imenovan je u siječnju na šest i pol godina dug ugovor nakon otkaza Enzo Maresci, no zadržao se svega - tri mjeseca. Nakon debakla protiv Brightona Roseinor je i sam kritizirao svoje igrače:
"Neprihvatljivo i neobranjivo"
„Stalno izlazim pred medije i branim igrače – ali ovo je neobranjivo“, rekao je.
„Način na koji smo primili golove, broj izgubljenih duela, nedostatak intenziteta u momčadi. Nešto se mora drastično promijeniti odmah. Mislim da igrači trebaju pogledati sebe u ogledalo zbog onoga što su pokazali. Možete pričati o taktici… taktika dolazi nakon osnova. Imati više hrabrosti u igri, dobivati duele, skokove, startove, a ne primati ovakve golove. Ovo je bila neprihvatljiva izvedba večeras.“ Ispostavilo se da je to bila njegova posljednja izjava kao trenera londonskog kluba.
U nedjelju će Chelsea odigrati taj navedeni polufinalni okršaj sa Leedsom, a idući od preostalih pet ligaških utakmica Chelsea igra 4. svibnja protiv Nottingham Forresta.