Najbolji europski nogomet
Najbolji europski nogomet

Bombastična glasina: Real priprema ponudu za Bayern od 160 milijuna eura

Zvijezda Bayerna Michael Olise na meti je Real Madridda…

Michael Olise (Foto:Afp)

Divlja glasina širi se Njemačkom. Real priprema megaponudu za Bayern München. Na meti Madriđana je 24-godišnji francuski napadač Michael Olise. Senzacionalnu informaciju u opticaj je pustio Sport Bild.

Njemački tabloid tvrdi da je predsjednika Reala predsjednik Florentino Perez veliki štovatelj Bayernova ofenzivca i da ga planira dovesti na Bernabeu u ljetnom prijelaznom roku.

"Real vrši pritisak i sprema ponudu koja bi mogla doseći 160 milijuna eura. Perez planira majstorski potez kako bi svi u Madridu zaboravili tekuću sezonu. Navijači će se zadovoljiti još jednom superzvijezdom", stoji u tekstu Sport Bilda.

Unatoč ovoj glasini, koja je široko odjeknula u Njemačkoj, Bayern navodno ne planira prodati Olisea, koji ima ugovor do 2029., i to bez ugrađene otkupne klauzule.

Olise je na Transfermarktu procijenjen na 130 milijuna eura. Ove sezone ima fantastične brojke. 15 golova i 27 asistencija u 38 nastupa u svim natjecanjima.

Inače, Olise je rođen u Londonu i prve nogometne korake napravio je u Engleskoj, ali igra za Francusku.

Trenirao je u omladinskim akademijama Chelseaja, Arsenala i Manchester Cityja prije nego što je prešao u Reading, odakle je otišao u Crystal Palace, a zatim u Bayern za 60 milijuna eura.

Smatra se jednim od najboljih krilnih i ofenzivnih veznih igrača na svijetu, poznat je po svojoj kreativnosti, driblingu i talentu.

"Kad u određenoj situaciji primim loptu, trener želi da prođem protivnika jedan na jedan, da pucama na vrata, da igram slobodno", objašnjava Londončanin svoj stil igre i ističe u jednoj od izjava za njemačke medije:

"Kada ste u klubu poput Bayerna, želite osvojiti sve. To je, naravno, naš cilj."