Zadar 'skinuo' Hemofarm u Vršcu, Žorić nosio Zagreb do slavlja

Od tri hrvatska predstavnika u NLB ligi dva su zabilježila pobjede...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U susretu 12. kola regionalne košarkaške "NLB" lige Zadar je kao gost u Vršcu svladao Hemofarm STADA-u sa 88-74 (17-26, 25-17, 23-18, 23-13).

Zadrane je do pobjede predvodio Marko Car sa 23 koša, dok je Bojan Krstović sa 17 ubačaja bio najefikasniji u sastavu Hemofarma.

Zadar nakon 12 kola ima četiri pobjede i osam poraza, dok Hemofarm ima po šest pobjeda i poraza.

Košarkaši Zagreba upisali su sedmu pobjedu u utakmici 12. kola regionalne NLB lige svladavši na domaćem parketu češki Nymburk 92-84. Briljirao je Luka Žorić.

Centar "mrava" uknjižio je valorizacijski indeks 39 okončavši susret učinkom od 30 poena (9-14 iz igre, 12-13 slobodna bacanja) i 14 skokova. Imao je i tri izgubljene lopte, jednu blokadu i devet izborenih prekršaja u 38 minuta provedenih na parketu u momčadi koju vodi Mladen Erjavec.

Zagrebaši su u ovoj utakmici put do pobjede izgradili pod košem što potvrđuje i 14 poena i šest skokova Marija Kasuna, koji se vratio nakon mjesec dana stanke, u samo osamnaest minuta u igri.

Daleko najbolji u redovima poražene momčadi, koja je sezonu otvorila trima vezanim pobjedama a sada je na omjeru 5-7, bio je Pumprla s 29 ubačenih koševa.

Omjer drugoplasiranih zagrebaša sada iznosi 7-5. Jednaki ima i vodeća Cedevita.

Cibone je izgubila na gostovanju kod Budućnosti m:tel u Podgorici sa 71-80 (27-19, 16-17, 12-15, 16-29).

Cibonu je predvodio Bojan Bogdanović sa 27 koševa, dok su Budućnost predvodili Mihailović i Šćekić sa po 14 pogodaka.

Nakon 12 kola Cibona ima pet pobjeda i sedam poraza, dok Budućnost ima osam pobjeda i četiri poraza.