Košarka
Košarka

VIDEO Hrvatski juniori okrenuli izgubljenu utakmicu, Luka Bičić junak protiv Slovačke!

Sjajan početak za hrvatske košarkaške nade na Europskom prvenstvu B divizije!

Hrvatski košarkaši U-18 (Foto:Screenshot)

U dramatičnom otvaranju skupine D u rumunjskom Piteštiju, Hrvatska je svladala Slovačku s minimalnih 58:57, a Luka Bičić se prometnuo u apsolutnog junaka susreta.

U utakmici koja je već djelovala izgubljeno, mladi Luka Bičić je preuzeo odgovornost – pogodio ključna slobodna bacanja i zaključio spektakularni preokret Hrvatske koja je četiri i pol minute prije kraja gubila 57:46! U tom razdoblju naši su juniori zabili 12 uzastopnih poena, bez da su primili ijedan.

Bičić je briljirao s 22 poena i 7 skokova, a pratili su ga Borna Katanović (13 poena, 9 skokova) i Bruno Bubalo (10 poena, 4 skoka), čija trica je označila ključni povratak početkom četvrte četvrtine.

Pokazali kako se bori za Hrvatsku

Nakon što je Slovačka u drugoj četvrtini stvorila ozbiljnu prednost (+9 na poluvremenu), činilo se da su naši juniori u problemima. No mentalna snaga i borbenost naših juniora došla je do izražaja u najvažnijem trenutku.

Sljedeći ispit je već u subotu protiv Norveške, koja je u prvom kolu uvjerljivo poražena od Crne Gore (93:72). Pobjedom protiv Norveške, Hrvatska bi dodatno učvrstila poziciju na vrhu skupine i napravila važan korak prema borbi za promociju u elitnu diviziju.

Bravo, dečki – borba se nastavlja!

RASPORED HRVATSKE U SKUPINI D

25.7. Slovačka – Hrvatska 57:58

26.7. u 17:00 Hrvatska – Norveška

27.7. u 14:30 Crna Gora – Hrvatska

30.7. u 14:30 Hrvatska – Nizozemska