NLB: Zadar ponovo doživio poraz u Višnjiku

Četvrti poraz upisala je košarkaška momčad Zadra u utakmici 6. kola regionalne NLB lige. Domaćina je nadigrala je momčad Radničkog, a bilo je 96-86...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Daleko najviše napadački je za Zadrane pokazao Miro Bilan. Učinci od 20 poena i 10 skokova najbolji su u obje kategorije među svim sudionicima utakmice, a postigao ih je centar Zadra za 25 minuta provedenih u igri.

Zadar je "pokopao" loš šut za tri poena (2-26), u čemu su prednjačili Car (0-7), Brown (1-7) i Vladović (1-6). Istovremeno, šut za tricu bio je "sluga" gostiju koji su iz iste udaljenosti bili na vrlo dobrih pedeset posto (12-24).

Čak šestorica igrača u dresu Radničkog zabila su više od deset koševa, najviše, pak, Stefan Stojačić (18).

U porazu Union Olimpije kod Hemofarma, a bilo je 84-74, Damir Markota je odigrao napadački loših 27 minuta. Postigao je četiri koša, imao četiri skoka i tri asistencije.