Sjajne utakmice Šarića i Šamanića u pobjedama protiv Lakersa i Knicksa

Hrvatski košarkaši ostvaruju sve bolje i bolje nastupe u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Hrvatski košarkaši Dario Šarić i Luka Šamanić sinoć su odigrali sjajne partije u pobjedama svojih Phoenix Sunsa odnosno San Antonio Spursa.

Dario Šarić je bio najboji strijelac Phoenixa koji su u gostima sa 114:104 pobijedili aktualne prvake Los Angeles Lakerse. On je pobjedi svoje momčadi pridonio sa 21 košem (šut iz igre 7/17, trice 2/5) te pet koševa, tri asistencije i jednom ukradenom loptom u 26 minuta provedenih na terenu.

Mikal Bridges je dodao 19 koševa, a Deandre Ayton i Devin Booker, koji je isključen u trećoj četvrtini, po 17 koševa svaki. Ovom pobjedom su se Sunsi izjednačili na drugom mjetu s Lakersima u Zapadnoj konferenciji.

Lakersima nije pomoglo ni 38 koševa LeBrona Jamesa.

Luka Šamanić je domaćoj pobjedi svojih San Antonio Spursa od 119 : 93 nad New York Knicksima sudjelovao sa 14 koševa (šut iz igre 5/7, trice 3/5), sedam skokova, jednom asistencijom, jednom ukradenom loptim i jednim blokom.

Trey Lyles je predvodio San Antonio sa 18 koševa, dok je kod New Yorka najbolji bio Immanuel Quickley sa 26 koševa.

Igrač Zagreba na smiješan način izveo loptu s centra, sudac se šokirao

Sinoć je na teren istrčao Ivica Zubac čiji su LA Clippersi poraženi u gostima kod Boston Celticsa 112:117. Hrvat je odigrao 20 minuta i u tom je vremenu zabio osam koševa (šut iz igre 4/6) uz deset skokova i tri asistencije.

Kemba Walker je predvodio pobjedničku momčad sa 25 ubačaja, a Jaylen Brown je dodao 18.

Kod Clippersa je Paul George utakmicu završio sa 32 poena, dok je Reggie Jackson ubacio 25 koševa.

Nikola Jokić je upisao svoj 50. triple-double u karijeri sa 37 koševa, 11 asistencija i deset skokova u pobjedi svojih Denver Nuggetsa 128:97 nad Milwaukee Bucksima.

Jokiću, koji je tako postao deveti košarkaš u povijesti NBA s najmanje 50 triple-doubleova, priključivši se tako Oscaru Robertsonu (181), Russellu Westbrooku (156), Magicu Johnsonu (138), Jasonu Kiddu (107), LeBronu Jamesu (97), Wiltu Chamberlainu (78), Larryju Birdu (59) i Jamesu Hardenu (53), ovo je deveti triple-double ove sezone, a Denveru treća pobjeda zaredom.

Nuggets su prekinuli niz od pet pobjeda Bucksa u čijim je redovima najbolji bio Giannis Antetokounmpo sa 27 pogodaka.

U preostalim utakmicama Memphis Grizzlies su sa 125:111 nadigrali Washington Wizardse, a Atlanta Hawksi sa 94:80 Miami Heat.

Ibrahimović na festival u Sanremu izašao uz narodnjački hit srpske pjevačice

Preged rezultata utakmica NBA lige:

Washington Wizards - Memphis Grizzlies 111:125

Boston Celtics - LA Clippers 117:112
(Ivica Zubac je odigrao 20 minuta za LA Clipperse, zabio je osam koševa i ugrabio deset skokova uz tri asistencije)

Miami Heat - Atlanta Hawks 80:94

San Antonio Spurs - New York Knicks 119:93
(Luka Šamanić je odigrao 20 minuta za San Antonio, zabio je 14 koševa i upisao sedam skokova, jednua sistenciju, jednu ukradenu loptu i jedan blok)

Milwaukee Bucks - Denver Nuggets 97:128

Los Angeles Lakers - Phoenix Suns 104:114
(Dario Šarić je odigrao 26 minuta za Phoenix, zabio je 21 koš i upisao pet skokova, tri sistencije i jednu ukradenu loptu)