Sljedeći protivnik Hrvatske izveo veliki podvig: Šokantna pobjeda u gostima

Susret s Hrvatskom bit će neočekivana bitka za prvo mjesto nakon dva kola.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Košarkaška reprezentacija Nizozemske iznenađujuće je u Ankari svladala Tursku sa 72:65 (18:17, 23:21, 13:16, 18:11) u prvom kolu skupine D, u kojoj se nalazi i Hrvatska.

Upravo će Nizozemska biti sljedeći suparnik Hrvatske i to u ponedjeljak u Almereu. Bit će to susret neporaženih nakon prvog kola budući da je Hrvatska u Zagrebu pobijedila Švedsku 72:56.

Iako Turska, kao ni mnoge druge reprezentacije, nije u najjačem sastavu zbog neigranja NBA i euroligaških igrača, ipak je bila veliki favoriti protiv Nizozemske. Međutim, Nizozemci su došli do šokantne pobjede.

Nizozemska je bolje otvorila utakmicu i imala vodstvo na poluvremenu (41:38.) Turska ih je dostigla u trećoj četvrtini, pa se u zadnju ušlo s 54:54.

U presudnoj dionici bolji su bili Nizozemci, koji su Turke ostavili na svega 11 koševa u zadnjih 10 minuta.
Charlon Kloof bio je najbolji strijelac s 27 koševa, dok je Melih Mahmutoglu ubacio 20 za Tursku.