Cedevita na krilima Baždarića i Žižića 'okrenula' Zvezdu, Zadar razbijen u Beogradu

Cedevita je teže nego što se očekivalo pobijedila Crvenu zvezdu...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Košarkaši Cedevite u svojim su Sutinskim vrelima svladali Crvenu zvezdu, posljednjeplasiranu momčad ljestvice regionalne NLB lige. U ogledu 24. kola bilo je 98-95 za domaćina.

Pobjedu sastav Ace Petrovića može zahvaliti dobroj posljednjoj četvrtini utakmice u koju su ušli s minusom od devet poena (76-67), a potom ju iskoristili za 31-19 i ukupno dvanaestu pobjedu sezone. Zvezdi je poraz bio sedamnaesti, a "potpisali" su joj ga Marino Baždarić s učinkom od 27 poena i osam skokova, odnosno povratnik Andrija Žižić s 25 ubačenih koševa. Boris Bakić ubacio je 21 za beogradski sastav.

U drugoj završenoj utakmici dana Široki je s 103-94 bio bolji od Radničkog. Pobjednike je predvodio Fran Pilepić s 25 poena, a dobri su bili i Siniša Štemberger s osam koševa, šest skokova i deset asistencija, odnosno Vedran Morović s 19 poena. Pobjeeda je Širokom osigurala NLB ligu i sljedeće sezone.

Zadar razbijen u Beogradu

Malo toga pokazali su košarkaši Zadra na gostovanju kod Partizana, aktualnih prvaka NLB lige. Domaćin je u Beogradu slavio 85-50...

Partizan nije imao problema pri upisivanju pobjede u srijedu, pa je u momčadi minutaža pravilno raspoređena, a nositelji igre odmoreni. Najbolji je u redovima pobjednika bio Jan Vesely s 15 poena, četiri asistencije i tri osvojene lopte u tek nešto više od 19 minuta provedenih u igri.

U sastavu Zadra, čiji košarkaši nisu ostvarili niti jedan napadački skok, a ukupno su ih sakupili 13, spomena vrijedan bio je tek Marko Car. Ubacio je Zadrov branič 19 poena i dodao im pet asistencija. Sakupio je valorizacijski indeks 21, ostatak njegovih suigrača dodao je 4.

U posljednjoj utakmici kola Hemofarm je svladao Igokeu 82-62.