Goropadni Zadar razbio Olimpiju i skočio na visoko četvrto mjesto

Košarkaši Zadra pružili su pravi festival napadačke košarke.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Košarkaši Zadra pobijedili su u susretu 11. kola ABA lige u svom Višnjiku ljubljansku Petrol Olimpiju s 97:77 (29:20, 22:10, 18:23, 28:24).

Pobjeda Zadrana niti jednog trenutka nije dolazila u pitanje, nakon prve četvrtine bilo je 29:20, a na poluvremenu velikih +21 za domaćina.

U iznimnom napadačkom učinku od 97 postignutih koševa, Zadrani su imali čak šestoricu igrača s 10 i više koševa. Najučinkovitiji su bili Ivanov (15) te Krajina, Bostić i Božić, koji su zabili po 14 poena, dok je slovensku momčad predvodio Jordan sa 17 ubačaja.

Zadar se s omjerom od pet pobjeda i šest poraza popeo na visoko četvrto mjesto, izjednačivši se s Olimpijom, koja ima isti omjer. Vodi Budućnost s 9-1 ispred Zvezde (8-2) i Cedevite (7-3).