Hrvatska reprezentacija
Hrvatska reprezentacija

Ancelotti najavio što sprema za Hrvatsku, ali na jedno pitanje je ostao tajnovit: "Neću još..."

Brazil i Hrvatska odmjerit će snage u sklopu priprema za Svjetsko prvenstvo.

Carlo Ancelotti (Foto:AP Photo/Lee Jin-man/via Guliver)

Carlo Ancelotti najavio je utakmicu Brazil - Hrvatska koja se ove srijede, od 2 sata ujutro igra u Orlandu, na Floridi, uz izravan prijenos na Novoj TV i portalu gol.hr.

Legendarni talijanski trener potvrdio je da će Marquinhos i Vinicius Junior biti spremni i u početnoj postavi, no ostatak sastava još uvijek drži u tajnosti:

"Neću još otkrivati sastav jer nisam razgovarao s igračima. Bit će promjena, ali sustav ostaje isti. Više od četiri napadača, rekao bih da želim momčad koja agresivno radi prema naprijed", poručio je Ancelotti.

Ipak, trening uoči utakmice dao je naslutiti mogući sastav. Brazil je u nedjelju trenirao u postavi: Ederson, Ibanez, Marquinhos, Leo Pereira i Douglas Santos; Casemiro i Danilo; Luiz Henrique, Matheus Cunha, Joao Pedro i Vinicius Junior.

Kolumbija - Hrvatska 1:2 - sažetak utakmice (video)

Utakmica protiv Hrvatske bit će posljednja provjera prije objave konačnog popisa za Svjetsko prvenstvo 2026., Ancelotti je naglasio kako su ove utakmice u SAD-u, protiv Francuske i Hrvatske, imale jasan cilj, a to je testirati momčad i proširiti konkurenciju:

"Cilj utakmica protiv Francuske i Hrvatske bio je testirati prvu postavu. Zbog ozljeda nismo mogli imati idealan sastav, ali dobili smo dobre dojmove o igračima. Konkurencija za popis se povećala. Kritike su normalne, ali najvažniji rezultat je prva utakmica na SP-u", kazao je.

Naravno, press-konferencija nije mogla proći bez spomena Luke Modrića:

"Modrić može igrati na svim pozicijama na terenu jer je kompletan vezni igrač. Jedan je od najboljih koje sam trenirao. Vrhunski profesionalac. Modrić je jedinstven. Na svjetskom tržištu nema igrača poput njega", zaključio je.

Luka Modrić i James Rodriguez razmijenili dresove (video)