Medveščak prosuo lijepu prednost i kod kuće izgubio od Linza

Medvjedi su početkom druge trećine povisili vodstvo, ali su dozvolili gostima sa sjevera Austrije povratak u utakmicu.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Hokejaši Medveščaka upisali su i drugi poraz u međurundi TOP 6 klubova EBEL lige koji su izravno izborili doigravanje.

Nakon što su u petak u Beču izgubili od Vienna Capitalsa (0:5), večeras su u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubili od Black Wingsa iz Linza 2:3 (1:0, 1:2, 0:1).

Medvjedi su vodili 2:0, ali su ipak ispustili pobjedu. Medveščak je poveo u 4. minuti golom Sondrea Oldena, a na 2:0 je povisio Nik Simšič u 23. minuti. Gosti su Linza su do konca druge trećine izjednačili golovima Briana Leblera (30) i Fabija Hofera (37), a pobjedu gostima donio je Joel Broda u 56. minuti.

Medveščak je tako ostao posljednji na ljestvici TOP 6 klubova koji su izravno osigurali doigravanje, dok su Vienna Capitalsi na vrhu sa 12 bodova.

Iduću utakmicu Medveščak ima osmog veljače kada gostuje kod Innsbrucka.