Francuska priredila jednu od najvećih senzacija u povijesti hokeja!

Nastavljaju se iznenađujući rezultati na Svjetskom prvenstvu u hokeju na ledu, kojem su domaćini Švedska i Finska...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Iznenađenje četvrtka je svakako pobjeda Francuza protiv Rusije 2-1.

Poslije tri pobjede ruska je momčad razbila zube na najčudnijem mjestu - na Francuzima. Rusija je bila bolja na ogledu, ali definitivno nije dominiralo kako se očekivalo. Sva su tri pogotka postignuta tijekom druge trećine. Rusija je povela preko Perezogina, ali su Fleury i Roussel unutar sedam minuta zabili dva gola dostatna za veliki šok. Rusija je pokušavala tijekom zadnje trećine spriječiti iznenađenje, ali nije uspjela.

U toj je skupini iznenađenje napravila i Latvija koja je sa 5-3 pobijedila Slovačku. Bili su to prvi bodovi za Latviju na ovom prvenstvu, a ključnu su razliku Latvijci napravili u prvih 20 minuta koje su dobili s 3-1. Kasnije su održavali prednost, a igrač utakmice je bio Larius Darzins s tri pogotka, dok je dvije asistencije upisao Janis Spurkts.

U skupini koja se igra u Stockholmu, u derbiju, Kanada je s 3-0 pobijedila Švedsku. Mike Smith je na vratima Kanade obranio sva 33 udarca, a golove su potpisali Steven Stamkos, Luke Schenn i Jordan Staal.

U drugom ogledu Češka je tek nakon penala pobijedila Dansku s 2-1. (TS)