Feuz na korak do osvajanja Velikog globusa, Svindal preskočio Ivicu!

Norvežanin Aksel Lund Svindal pobijedio je u spustu na završnici Svjetskog kupa skijaša u Schladmingu. Austrijanac Klaus Kröll osvojio je mali Kristalni globus, a Švicarac Beat Feuz povećao vodstvo u ukupnom poretku...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Kröll (31) je u posljednji spust sezone ušao s 48 bodova prednosti pred Didierom Cucheom i 51 pred Feuzom. Na kraju mu je za prvi mali Kristalni globus u karijeri bilo dovoljno i sedmo mjesto budući da je Cuche napravio veliku pogrešku i završio na 17. mjestu. S obzirom da na završnici samo najboljih 15 dobiva bodove, 37-godišnji Švicarac, koji je vozio posljednji spust u karijeri, ostao je na nuli.

Njegov sunarodnjak Feuz je osvojio drugo mjesto, no to mu nije bilo dovoljno da preskoči Krölla. Ipak, Feuz je u cilju bio presretan jer je s novih 80 bodova u ukupnom poretku pobjegao Marcelu Hirscheru na plus 135 čime je napravio značajan korak ka Velikom globusu. Svindal je, pak, pobjedom u Schladmingu, drugom ove sezone u Svjetskom kupu i 16. u karijeri, prestigao Ivicu Kostelića u ukupnom poretku. Norvežanin sada ima 1131 bod, odnosno 67 više od hrvatskog skijaša koji nije nastupio u današnjoj utrci.

Spomenimo još da je Feuz zaostao za Svindalom 57 stotinki. Već je 13. put ove sezone završio na pobjedničkom postolju. Treći je u srijedu bio Austrijanac Hannes Reichelt. (TS)