Novinari izabrali najbolje sportaše i ekipe godine: Evo tko su pobjednici!

Jamajčanski atletičar Usain Bolt i američka tenisačica Serena Williams proglašeni su najboljim svjetskim sportašima u 2013. godini u izboru Međunarodne udruge sportskih novinara (AIPS)…

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Bolt je na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu u Moskvi osvojio zlatne medalje na 100, 200 i 4x100 metara što mu je donijelo 1282 boda u anketi AIPS-a. Drugo je mjesto osvojio svjetski prvak u Formuli 1 Sebastian Vettel s 499 bodova, a treće portugalski nogometaš Real Madrida Cristiano Ronaldo s 437 bodova.

Serena Williams je nagradu za najbolju svjetsku sportašicu zaslužila ponajprije osvajanjem Roland Garrosa, US Opena i WTA Championshipsa. Novinari iz 96 zemalja svijeta su joj dodijelili 915 bodova. Ruska motkašica Jelena Isinbajeva je dobila 644, a jamajčanska sprinterica Shelly-Ann Fraser-Pryce 551 bod.

Naslov ekipe godine uvjerljivo je pripala nogometašima Bayerna (1707) koji su slavili ispred košarkaša Miamija (579). (TS)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na mobilnih uređaja.