Bilić pobjedom otvorio premierligaški život na Olimpijskom stadionu!

West Ham je debitirao pobjedom u Premierligi na svom novom stadionu...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U prvom premierligaškom susretu na Olimpijskom stadionu u Londonu West Ham je teškom mukom pobijedio Bournemouth 1-0. Pogodak odluke zabio je Michail Antonio u 85. minuti na asistenciju Gokhana Torea. Momčadi Slavena Bilića put do pobjede olakšalo je isključenje gostujućeg veznjaka Harryja Artera u 77. minuti.

U posljednjim trenucima susreta 'Čekičari' su mogli i povećati prednost nakon što je novo pojačanje Jonathan Calleri sam krenuo s centra prema vratima Artura Boruca no promašio je cijeli gol. West Ham je nastupio bez nedovoljno spremnog Dimitrija Payeta, te ozlijeđenih Manuela Lanzinija, Andrea Ayewa, Sofianea Feghoulija.

West Hamu su ovo prvi bodovi u novoj sezoni nakon što je u 1. kolu izgubio od Chelsea 1-2, dok je Bournemouth upisao i drugi poraz.

U drugom nedjeljnom susretu Middlesbrough je na gostovanju pobijedio Sunderland 2-1. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Cristian Stuani (13, 45), dok je gol za Sunderland zabio Patrick van Aanholt (71). Vodeći pogodak 'Boroa' bio je posebno dobar, jer je Stuani zabio u suprotne rašlje s otprilike 25 metara

Na ljestvici vode Manchester City, Manchester United, Chelsea i Hull City sa po šest bodova. Na začelju su Bournemouth i Crystal Palace sa po dva poraza.

Premierliga, 2. kolo, rezultati:

West Ham - Bournemouth 1-0 (Antonio 85)
Sunderland - Middlesbrough 1-2 (Van Aanholt 71 / Stuani 13, 45)

U subotu:

Leicester City - Arsenal 0-0
WBA - Everton 1-2 (McAuley 9 / Mirallas 45+2, Barry 60)
Burnley - Liverpool 2-0 (Vokes 2, Gray 37)
Swansea City - Hull City 0-2 (Maloney 79, Hernandez 90+2)
Tottenham - Crystal Palace 1-0 (Wanyama 83)
Watford - Chelsea 1-2 (Capoue 55 / Batshuayi 80, Costa 87)
Stoke City - Manchester City 1-4 (Bojan 49-11m / Aguero 27-11m,36, Nolito 86,90+5)