VIDEO ManUtd bio nadomak pobjede, Giroud u zadnjoj minuti šokirao Old Trafford!

Manchester United i Arsenal odigrali su neodlučeno 1-1 na Old Traffordu u derbiju 12. kola Premierlige.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Manchester United bio je nadomak pobjede protiv Arsenala nakon što je Juan Mata zabio za 1-0 poslije lijepe asistencije Herrere. No, Wengera je poraza spasio Olivier Giroud koji je ušao u igru u nastavku te u 89. minuti glavom pogodio za 1-1.

Arsenal je tako ostao bez poraza u svim natjecanjima još od prvog kola protiv Liverpoola, a ManUtd za utjehu ostao na samo jednom porazu protiv Topnika u posljednjih 11 međusobnih utakmica. Treba spomenuti i da je United tražio jedanaesterac u prvom poluvremenu nakon što je Monreal bio u kontaktu s Valencijom, a Mourinho žestoko protestirao.

Uoči utakmice puno se pričalo o vrlo lošem odnosu menadžera Josea Mourinha i Arsena Wengera. Veliki suparnici uoči utakmice rukovali su se prema protokolu iako su obojica to napravili hladno i nisu se ni pogledali.

Manchester United - Arsenal 1:1

• 0 Manchester United: De Gea; Valencia, Jones, Rojo, Darmian; Carrick, Mata, Herrera, Pogba, Martial; Rashford.
  • 0 Arsenal: Čech; Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Monreal; Coquelin, Elneny; Ramsey, Özil, Walcott; Sanchez.
  • 1 Počela je utakmica.
  • 5 Mata je pucao iz slobodnog udarca iskosa s 20-ak metara, no lopta je otišla pored gola.
  • 7 Velika šansa za Arsenal! Monreal je ubacio, lopta se odbila, Walcott igrao glavom, a Sanchez iz blizine promašio zicer.
  • 19 Rashford je odlično ubacio s desne strane, a Martial je zakasnio na loptu.
  • 35 Monreal je srušio Valenciju u 16-ercu, ali sudac ništa nije svirao. Mourinho je odmah poludio.
  • 36 Mata je pucao sa 17 metara, a čech odlično obranio i izbio u korner.
  • 41 Martial je lijepo gađao iskosa s lijeve strane 16-erca, a Čech ponovno sjajno obranio.
  • Poluvrijeme.
  • 46 Počelo je drugo poluvrijeme.
  • 49 Martial je povukao kroz sredinu i pucao prema golu, no ravno u Čecha.
  • 69 ManUtd vodi! Herrera je ubacio s desne strane u sredinu, a Mata lijepo pospremio u daljnji kut za 1-0.
  • 79 Rojo je pucao glavom pored gola nakon ubačaja s lijeve strane.
  • 89 Giroud je izjednačio! Chamberlain je ubacio s desne strane, a Giroud visoko skočio i zakucao glavom za 1-1.