Potop Dinama na Rujevici: Rijeka uvjerljivo slavila u ludoj utakmici

Rijeka je u zaostalom derbiju uvjerljivo pobijedila Dinamo, koji je gotovo cijelu utakmicu igrao s igračem manje.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U odgođenom susretu 23. kola Prve HNL Rijeka je na Rujevici deklasirala Dinamo 4:1 (1:1).

Dinamo je u derbi ušao s devet bodova više od prvog pratitelja Hajduka i utakmicom manje, te sa čak 15 bodova više od branitelja naslova Rijeke. Usprkos porazu modri su i dalje uvjerljivo vodeći, no u zadnja tri kola izgubili su dva velika derbija. Prvo od Hajduka na stadionu Maksimir (0:1), a sada i od Rijeke na Rujevici.

Gavranović i Pavičić zabili bivšim klubovima

Dinamo je poveo u 16. minuti golom bivšeg napadača Rijeke Marija Gavranovića. Dani Olmo je prošao Marina Leovca i sjajno ubacio s desne strane, a Gavranović je majstorski u padu glavom pogodio suprotni kut. Premda je uobičajeno da igrači ne slave golove koje postignu svojim bivšim momčadima, Gavranović je burno proslavio pogodak izazvavši time žestoke reakcije domaćih navijača koji su ga vrijeđali i zviždali mu.

Samo dvije minute kasnije Rijeka je izjednačila nakon velike pogreške vratara Dominika Livakovića. Modra jedinica je očajno izvela gol-aut, dodavanje je presjekao Antonio Čolak i uposlio Hebera koji zabija za 1:1. Bio je to njegov deseti pogodak ove sezone u dresu još uvijek aktualnog prvaka.

Novi problemi za Dinamo stigli su u 26. minuti kada je Marko Lešković nakon neopreznog starta laktom na Čolaka dobio drugi žuti i morao je napustiti igru. Lešković, još jedan bivši igrač Rijeke u Dinamovima redovima, prvi žuti je zaradio već u drugoj minuti utakmice.

Uragan Rijeke u drugom poluvremenu

Već u trećoj minuti nastavka Rijeka je povela lijepim pogotkom Domagoja Pavičića s ruba kaznenog prostora. Bivši igrač Dinama sjajno je zakucao loptu pod prečku. Za razliku od Gavranovića, gol bivšem klubu nije slavio.

Korak bliže pobjedi Rijeka je stigla u 59. minuti drugom golom Brazilca Hebera na utakmici. Nikola Moro je poklonio Riječanima loptu na centru, Čolak je povukao, te sjajno asistirao za Hebera koji hladnokrvno prebacuje istrčalog Livakovića za uvjerljivo 3:1 vodstvo. Sjajnu predstavu Rijeka je zaključila i četvrtim golom, u 87. minuti Jakov Puljić je majstorski pogodio preko zida iz slobodnjaka sa 25 metara.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 56 bodova, Hajduk je drugi sa 47 bodova, a Rijeka na trećem mjestu ima 44 boda. Osijek na četvrtom mjestu ima 39 bodova i dvije utakmice manje.

Rijeka - Dinamo 4:1

• Dinamo: Livaković - Stojanović, Benković, Lešković, Sosa - Ademi, Doumbia, Gojak, Moro, Olmo - Gavranović
  • Rijeka: Sluga - Leovac, Župarić, Punčec, Zuta - Bradarić, Grahovac, Pavičić, Heber, Kvržić - Čolak
  • POČETNE POSTAVE:
  • Kišan dan je u Rijeci, na tribinama se nalazi oko 3000 gledatelja.
  • 1 Počela je utakmica!
  • 2 Prvi žuti karton već u drugoj minuti, Lešković je laktom zaustavio Hebera.
  • 5 Rijeka puno opasnija na početku, Dinamo još nije odigrao suvislu kombinaciju.
  • 10 Prvi ozbiljan napad Dinama. Gavranović je pucao s 20-ak metara, ali to je samo lagani trening za Slugu.
  • 15 Dinamo je uspostavio ravnotežu i sada opsjeda gol Rijeke. Imali su modri dva kornera zaredom, ali obrana Rijeke je sve očistila.
  • 16 GOOOOL! Gavranović je ispratio centaršut Olma i lijepo pogodio glavom u padu!
  • 18 GOOOOL! Samo minutu i pol kasnije Rijeka je izjednačila! Katastrofalna greška Livakovića koji je predao loptu napadu Rijeke, Heber je zabio!
  • 25 Opasan napad Dinama, Stojanović je dobro centrirao, ali Ademi nije dobro pucao glavom.
  • 26 Dinamo ima igrača manje! Lešković je dobio drugi žuti, opet zbog lakta, ovaj put je žrtva bio Čolak.
  • 30 Cvitanović nije radio izmjenu nakon crvenog kartona, umjesto toga u zadnju liniju je povukao Doumbiju.
  • 34 Moro je iz slobodnjaka pogodio živi zid, pa opasno pucao iz odbijanca, ali neugodnu loptu obranio je Sluga.
  • 35 Opet je Dinamo jeftino prodao loptu u svojoj polovici, ali Rijeka ovaj put to nije iskoristila. Kvržić je to mogao i bolje odigrati.
  • 43 Rijeka napada, ali Dinamo se dobro drži s igračem manje.
  • 45 Dinamo je imao zadnji napad poluvremena, ali Rijeka je preživjela mini-pritisak i na odmor se odlazi s izjednačenim rezultatom.
  • 46 Počelo je drugo poluvrijeme!
  • 47 GOOOOOL! Golčina Pavičića koji je svojem bivšem klubu utrpao pravu bombu pod gredu!
  • 51 Cvitanović je povukao prvi potez. Hajrović je u igri, izašao je Gojak.
  • 56 Šansa za Dinamo! Ademi se probio u kazneni prostor, ali obrana je zaustavila povratnu loptu, bit će korner.
  • 59 GOOOOOL! Opet velika pogreška Dinama, Čolak je lijepo uposlio Hebera koji je izašao sam na Livakovića i krasno ga prebacio!
  • 66 Izlazi Moro, ulazi Rrahmani koji će zauzeti mjesto u obrani, Doumbia se vraća u vezu.
  • 67 Gavranović je pao u kaznenom prostoru, traže modri penal, ali dobili su samo žuti karton za prigovor. Sosa je požutio.
  • 69 Prilika za 4:1, Čolak je pucao glavom, ali iznad gola.
  • 73 Oglasio se službeni spiker, na stadionu je nešto više od 4.500 gledatelja.
  • 82 Olmo je ušao u kazneni prostor, poslao je loptu na drugu stativu, ali tamo nije bilo nikoga.
  • 82 Gavranović izlazi uz zvižduke, ušao je Armin Hodžić. S druge strane, njegov bivši suigrač i dvostruki strijelac Heber izlazi iz igre uz ovacije, ušao je Jakov Puljić.
  • 87 GOOOOOL! Još jedna majstorija, Puljić je iz slobodnjaka lijepo pogodio preko zida za 4:1!