Jadranski derbi bez pobjednika: Rijeci poništen gol!

Hajduk i Rijeka odigrali su 1:1 u derbiju 11. kola HNL-a.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Bez pobjednika završio je Jadranski derbi odigran u Dugopolju. Hajduk i Rijeka odigrali su 1:1 u zanimljivoj utakmici pred pet tisuća navijača na rasprodanom stadionu Hrvatski vitezovi u splitskom zaleđu.

Hajduk je bio bolji u prvih 45 minuta što je okrunio vodstvom. Mijo Caktaš zabio je u 22. minuti 'panenkom' Vargiću s 11 metara nakon što je rukom u 16-ercu gostiju igrao Marko Lešković.

U drugih 45 minuta Rijeka je bila puno bolja momčad. U 64. minuti poravnao je Zoran Kvržić, a deset minuta kasnije Andreju Kramariću je poništen vjerojatno regularan pogodak nakon što je svirano sumnjivo zaleđe asistenta Ivana Tomečaka.

Podsjetimo, zbog obnavljanja poljudskog travnjaka, Hajduk je tražio odgodu derbija, no iz HNS-a su to odbili i naredili odigravanje utakmice koja se na kraju igrala na lijepom, ali malom stadionu u Dugopolju.

Nakon samo pet minuta utakmica je bila prekinuta na isto toliko vremena jer su navijači Hajduka na travnjak bacali plastične sjedalice koje su prethodno potrgali.

Na ljestvici druga Rijeka sada ima 25 bodova, jedan manje uz utakmicu više od vodećeg Dinama, dok je Hajduk treći sa 16 bodova.

HAJDUK - RIJEKA 1:1

• 1 Hajduk i Rijeka igraju Jadranski derbi u Dupopolju. Jadran se ne vidi od planina, ali je atmosfera slična onoj na Poljudu.
  • 3 Caktaš je pucao glavom, ali Vargić brani na samoj crti.
  • 7 Torcida je u elementu, ali nažalost i onom negativnom. Mato Jajalo ne može izvesti korner jer ga gađaju potrganim sjedalicama iz blizine.
  • 15 Vargić skida Miliću loptu nakon ubačaja iz kuta.
  • 21 Penal za Hajduk! Lešković je igrao rukom nakon ubačaja Vršajevića!
  • 22 GOOOOOL! Mijo Caktaš panenkom za 1:0!
  • 27 Gužva pred klupom Hajduka. Leovac je uzeo jednu loptu koja je bila za Hajduk, a na njega je navalila skoro cijela kluba domaćina predvođena Tudorom koji mu je iščupao loptu.
  • 28 Isključen je pomoćni trener Hajduka Vučko koji je gurao Leovca...
  • 28 Leovac je nakon svega dobio žuti karton.
  • 38 Kramamrić puca, ali nije to opasno za Kalinića...
  • 40 Kalinić brani pokušaj Jajala...
  • 43 Nitko nije bio na ubačaju Leovca u kazneni prostor Hajduka.
  • 45+1 Krstanović je uputio oštar udarac, ali Kramarić nije stigao an drugoj stativi...
  • 45+6 Šest minuta nadokande je završeno, Hajduk nakon prvih 45 minuta vodi pogotkom Caktaša iz 11-erca...
  • 48 Maglica je ubacio, ali ravno u Vargića.
  • 50 Kvržić je bio blizu gola Kalinića, ali njegov pokušaj dodavanja presjekao je vratar Hajduka.
  • 52 Kalinić hvata jednu visoku loptu Moisesa koja je išla tik uz gredu.
  • 52 Žuti karton Gotala zbog zakašnjelog starta na Mitroviću.
  • 53 Kvržić puca pored gola...
  • 61 Gotal izlazi, a ulazi Kouassi.
  • 64 GOOOOOOOL! Kvržić je zabio za 1:1!
  • 64 Duga lopta Jajala koju Kvržić smiruje glavom i stiže prije Kalinića...
  • 74 Kramariću je poništen čisti pogodak! Sudac Jović svirao je zaleđe Tomečaka koji je asisirao Kramariću no snimka je pokazala kako zaleđa nije bilo.
  • 78 Kalinić sjajno brani udarac Kramarića...
  • 81 Sušić puca, ali ravno u Vargića. Bio je to prvi udarac Hajduka u okvir gola u drugom dijelu utakmice.
  • 85 Kramarić je opalio s više od 20 metara, ali Kalinić brani.
  • 87 Bradarić je ubacio iz slobodnog udarca, a Milić puca glavom preko gola Vargića.
  • 88 Kvržić puca glavom s par metara, ali Kalinić nekako brani i odbija u korner.