Uzbudljivi kraj Slavonskog derbija: Cibalia iščupala važan bod!

Prva utakmica 34. kola HNL-a odigrana je u Vinkovcima.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Cibalia i Osijek odigrali su 1:1 u Slavonskom derbiju kojim je otvoreno 34. kolo HNL-a.

Oba pogotka postignuta su u posljednjim minutama susreta.

U 87. je Josip Knežević, 14 minuta nakon što je ušao u igru, doveo Osječane u vodstvo nakon što se lažnjakom riješio dvojice domaćih igrača (vratara i braniča).

Činilo se da će sva tri boda prema Osijeku, ali u prvoj minuti sudačke nadoknade kapetan gostujućeg sastava Borna Barišić faulirao je Edija Bašu na rubu šesnaesterca, a sudac Igor Pajač pokazao je na bijelu točku.

Siguran realizator bio je Frane Vitaić koji je tako svojim sedmim ovosezonskim golom donio vrlo važan bod Cibaliji u borbi za ostanak.

Vinkovčani su sad na dva boda prednosti u odnosu na posljednjeplasirani Split koji u ovom kolu gostuje kod Intera u Zaprešiću.

Podsjećamo, klub koji završi na zadnjem mjestu automatski ispada u Drugu ligu dok će predzadnji razigravati za prvoligaški status protiv drugoplasiranog drugoligaša (to je trenutno Gorica).