Bilić krenuo kontroverznim porazom kod Conteovog Chelseaja

Za razliku od prošle sezone kada je slavio kod Arsenala, Slaven Bilić porazom je otvorio ovu sezonu Premierlige...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Engleski nogometni prvoligaš West Ham za čijem kormilom sjedi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, otvorio je novu sezonu Premierlige porazom na gostovanju kod Chelseaja 1-2.

'Bluesi' su poveli golom Edena Hazard u 47. minuti iz jedanaesterca. Izjednačio je James Collins u 77. minuti, a pobjedi domaćinu donio je Diego Costa golom u 89. minuti.

Brazilac je pobjednički pogodak postigao sjajnim udarcem s 20-tak metara. Međutim, Costa nije niti trebao biti na terenu jer je u 68. minuti zbog oštrog starta nad vratarem Adrianom trebao dobiti drugi žuti i isključujući karton, no sudac Anthony Taylor mu je progledao kroz prste.

West Ham već u četvrtak očekuje europski nastup. U prvom susretu završne runde kvalifikacija za Europsku ligu, Bilićeva momčad gostuje u Rumunjskoj kod Astre.

Premierliga, 1. kolo

Chelsea - West Ham 2-1 (Hazard 47-11m, Costa 89 / Collins 77)

U nedjelju:

Arsenal - Liverpool 3-4 (Walcott 31, Oxlade-Chamberlain 64, Chambers 75 / Coutinho 45+1,56, Lallana 49, Mane 63)

Bournemouth - Manchester United 1-2 (Smith 69 / Mata 40, Rooney 59, Ibrahimovic 64)