Lewandowski donio pobjedu Bayernu koji ima novog prvog pratitelja

Dok Bavarci polako ali sigurno grabe prema novom naslovu prvaka, iza njihovih leđa je prava gužva.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U susretu 16. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je na Allianz Areni pobijedio Koln s 1:0 i sada ima devet bodova više od Schalkea koji je iskoristio remi RB Leipziga u ovom kolu i probio se do druge pozicije.

Pogodak odluke zabio je Robert Lewandowski u 60. minuti. Bio je to 15. pogodak vodećeg strijelca Bundeslige.

Bayer Leverkusen je identičnim rezultatom pobijedio Werder i to golom Lucasa Alarija u 11. minuti. Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer.

Jedan pogodak vidjeli su i gledatelji na utakmici Hoffenheim - Stuttgart i to u gostujućoj mreži. Pobjedu Hoffenheimu donio je Mark Uth u 81. minuti. Andrej Kramarić je za Hoffenheim igrao od 66. minute, dok je Josip Brekalo za Stuttgart igrao od 37. minute

Schalke je sa 3:2 pobijedio Augsburg, dok je Hertha porazila Hannover 3:1.

Ovaj dvoboj u Gelsenkirchenu imao je uzbudljivi finiš jer je Schalke prosuo dva gola prednosti, Augsburg je izjednačio iz penala u 79. minuti da bi četiri minute kasnije iz penala dosuđenog za domaćine Caligiuri donio sva tri boda Schalkeu i skok na drugo mjesto.

REZULTATI:

Bayern - Koln 1:0 (Lewandowski 60)
Hertha Berlin - Hannover 3:1 (Kalou 18,45, Torunarigha 83 / Bebou 65)
Schalke 04 - Augsburg 3:2 (Di Santo 44, Burgstaller 47, Caligiuri 83-11m / Caiuby 64, Gregoritsch 79-11m)
Bayer Leverkusen - Werder 1:0 (Alario 11)
Hoffenheim - Stuttgart 1:0 (Uth 81)