Fenomenalni City srušio rekord Premierlige, kiks Liverpoola

Stroj Pepa Guardiole gazi sve redom i ne misli stati.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Nogometaši Manchester Cityja nastavljaju juriti prema naslovu prvaka nakon što su u susretu 17. kola na gostovanju pobijedili Swansea City 4:0 upisavši 15. uzastopnu pobjedu što je novi rekord Premierlige.

Golove za Građane zabili su David Silva (27, 52), Kevin de Bruyne (34) i Sergio Aguero (85).

Liverpool i drugi susret uzastopce na Anfieldu nije pobijedio. Nakon 1:1 protiv Evertona, Redsi su razočarali odigravši 0:0 protiv WBA. Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool koji je osam kola bez poraza, ali je pritom i tri puta remizirao.

Bez golova je završio i susret između West Hama i Arsenala. Topnici su bili bolji, imali su niz prilika, no u posljednjim trenucima su mogli ostati i bez jednog boda nakon što je Javier Hernandez pogodio vratnicu.

Manchester United je golom Romela Lukakua (25) slomio Bournemouth.

Everton je na gostovanju pobijedio Newcastle 1:0, a pogodak odluke zabio je Wayne Rooney u 27. minuti. Nikola Vlašić je za goste igrao od 61. minute umjesto Aarona Lennona.

REZULTATI:

Swansea City - Manchester City 0:4 (David Silva 27, 52, de Bruyne 34, Aguero 85)
Newcastle United - Everton 0:1 (Rooney 27)
Southampton - Leicester City 1:4 (Yoshida 61 / Mahrez 11, Okazaki 32, 69, King 38)
West Ham - Arsenal 0:0
Liverpool - WBA 0:0
Manchester United - Bournemouth 1:0 (Lukaku 25)
Tottenham - Brighton 2:0 (Aurier 40, Heung-Min 87)

U utorak:

Huddersfield Town - Chelsea 1:3 (Depoitre 90+2 / Bakayoko 23, Willian 43, Pedro 50)
Crystal Palace - Watford 2:1 (Sako 89, McArthur 90+2 / Janmaat 3)
Burnley - Stoke City 1:0 (Barnes 89)