Argentinac hrvatskih korijena Dario Cvitanich zabio je dva pogotka u uvjerljivoj pobjedi Ajaxa nad Willemom II iz Tilburga 7:0, dok je Danijel Pranjić 'pocrvenio' u pobjedi Heerenvena protiv Volendama 1:0.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Cvitanich je otvorio golijadu pogotkom u drugoj minuti, a potom je u 20. minuti postigao i treći pogodak za Ajax. Strijelci su bili i Eyong Enoh (10), Luis Suárez (35-11m, 69, 82-11) i Urby Emanuelson (45). Gosti su od 81. minute igrali bez isključenog Angela Marthe.

Hrvatski nogometni reprezentativac i član Heerenveena Danijel Pranjić dobio je crveni karton u susretu 30. kola nizozemskog prvenstva protiv Volendama (1:0).

Pranjić je dobio dva žuta kartona, prvi u 43. minuti, a drugi pet minuta prije kraja susreta. Između žutih kartona asistirao je Viktoru Elmu u 53. minuti za jedini pogodak na utakmici.

Na ljestvici vodi AZ Alkmaar (76) ispred Twente Enschedea (65), Ajaxa (64) i Heerenveena (58). PSV je tek peti sa 55 bodova.