Euroliga: Cibona u Istanbulu nastavila negativan niz

U 3. kolu košarkaške Eurolige Cibona je u Istanbulu poražena od Fenerbahčea s 67:62.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Cibosi su odlično otvorili utakmicu. Nakon prve dionice na krilima Gordona (6 poena) imali su vodstvo od 18:11, obrana je odlično funkcionirala, ali sve dobro što su napravili uništili su u drugoj četvrtini. U 6. minuta domaći rade seriju 16:2 i to je 27:20 za Fenerbahče. Cibona je izgledala totalno bezidejno u napadu.

Turci su tricom Giričeka otišli na 32:24 dvije minute do isteka 2. četvrtine, ali Vukovi se odjednom bude i tricama Gravesa i Vukušića, te dvojkom Gravesa na poluvrijeme odlaze s odličnih 32:32.

U trećoj četvrtini, točnije u 26. minuti Cibona ponovno dolazi u prednost dvicom Rozića (39:41), no u jednoj minuti Turci preokreću i odlaze na 45:41. Posljednju četvrtinu Fenerbahče dobro otvara, odlazi na 51:44 ali Gordon tricom smanjuje na podnošljivih -4 Cibosa a Radošević zakucavanjem na samo 51:49.

No, ponovno slijedi rupa u igri Cibone, domaći rade seriju 5-0 i odlaze na 56:49 što će se pokazati i ključnim trenucima utakmice. Do kraja su domaći samo održavali prednost, završilo je 67:62. Kod Fenerbahčea najbolji je bio Savas sa 16 koševa, naš Giriček ubacio je 8, kod Cibone najbolji su bili Amerikanci, Gordon sa 15 i Graves sa 14 poena. Marko Tomas imao je loš dan, ubacio je samo 3 poena...

Euroliga, skupina A, 3. kolo:

Fenerbahçe - Cibona 67-62

Asvel - Montepaschi 65-82

Redoslijed: 1. Montepaschi 3-0, 2. Barcelona 2-0, 3. Fenerbahçe 2-1, 4. Žalgiris 1-1, 5. Asvel 0-3, 6. Cibona 0-3