Barcelona slavila kod europskog prvaka, Tomić solidan

Košarkaši Olympiacosa, prvaci Europe posljednje dvije sezone, doživjeli su ovog četvrtka već drugi poraz u Top 16 fazi Eurolige...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

U tri utakmice Spanoulis i društvo su pali dva puta, a ovaj put je bolja od njih bila Barcelona i to na gostujućem parketu sa 81-72.

Veći dio utakmice je Barcelona vodila, a do nešto veće prednosti je došla početkom nastavka kada je Juan Carlos Navarro vezao dvije trice i polaganje. Barça je tada pobjegla na deset poena i više, te unatoč tome što je domaćin priprijetio u samoj završnici, slavlje Katalonaca u niti jednom trenutku nije došlo u pitanje.

Hrvatski košarkaš Ante Tomić je za Barcelonu igrao 23 minute, te je postigao osam poena uz četiri skoka i tri asistencije. Gađao je iz igre 4-5. Prvo ime kod pobjednika je bio Navarro koji je ubacio 21 poen. Na drugoj strani istaknimo po 17 poena Spanoulisa i Printezisa.

Barcelona nakon tri utakmice ima omjer 3-0, baš kao i Maccabi u drugoj, skupini F. Ovog je četvrtka Maccabi slavio kod Žalgirisa 87-78. Maccabi je odlično odigrao zadnjih 10 minuta (24-15), a najbolji su igrači bili Tyrese Rice sa 20 poena, te Devin Smith s 15 poena i osam skokova.

Mantas Kalnietis je tricom pet sekundi prije kraja donio slavlje Lokomotivu kod Galatasarayja 63-62. Hrvatski košarkaš Kruno Simon je za goste odigrao 22 minute, te je ubacio svega dva poena uz četiri skoka, jednu asistenciiju, osvojenu i izgubljenu loptu. Za dva poena je gađao 1-4, a za tri 0-1.

Carlos Arroyo je, inače, promašio u zadnjoj sekundi šut za pobjedu sastava iz Istanbula. (TS)

Euroliga, Top 16, 3. kolo:

skupina E:

Olympiacos - Barcelona 72-81

Redoslijed: 1. Barcelona 3-0, 2. Panathinaikos 2-0 (-1), 3. Armani Milano 1-1 (-1), 4. Kutxa Laboral 1-1 (-1), 5. Unicaja 1-1 (-1), 6. Olympiacos 1-2, 7. Fenerbahçe 0-2 (-1), 8. Anadolu Efes 0-2 (-1).

skupina F:

Žalgiris - Maccabi 78-87

Galatasaray - Lokomotiv 62-63

Redoslijed: 1. Maccabi 3-0, 2. Real Madrid 3-0, 3. CSKA Moskva 2-0 (-1), 4. Bayern 2-1, 5. Galatasaray 1-2, 6. Partizan 0-2 (-1), 7. Lokomotiv 0-3, 8. Žalgiris 0-3.