Cedevita lakoćom dobila desetkovani Split, Cibona prošla kroz 'pakao' Sinja

Ove subote odigrane su sve četiri utakmice trećeg kola košarkaške Lige za prvaka.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Barem na papiru, najzanimljivije je trebalo biti u Zagrebu, u ogledu između Cedevite i Split, ali s obzirom da su Žuti nastupili bez čitave petorke (Subotić, Mimica, Dijan, Vukušić, Vujčić), Zagrepčani su uvjerljivo slavili - završilo je 88:69.

Miro Bilan je bio prvo ime utakmice (28 koševa, sedam skokova), Bracey Wright je dodao 18, a u redovima Žutih najbolji su bili Siriščević s 15 te Sobin sa 14 poena.

S 19 razlike slavili su i Zadrani (92:73) protiv Zagreba. Domaćini u Višnjiku nisu uspijevali stvoriti ozbiljniju prednost u prvom dijelu, ali u nastavku je povukao Bariša Krasić, koji je utakmicu završio s pet postignutih trica i ukupno 23 koša, te Mravima nije bilo spasa.

Halilović, Novačić i Krapić bili su jedini dvoznamenkasti u redovima gostiju, a bilo je to premalo da se ugrozi pobjeda Zadrana, kod kojih su, osim Krasića, vrlo dobri bili i Delaš (13 koševa), Vrbanc (12) te Nurkić (10 koševa i sedam skokova).

Do druge pobjede stigao je Jolly JBS, koji je na Baldekinu sa 87:70 bio bolji od riječkog Kvarnera.

U posljednjoj utakmici, koja se igrala u najljepšoj atmosferi, Cibona je rutinski slavila u Sinju, 81:65. Vukovi su se u drugoj četvrtini odlijepili od igrača Alkara, ne dozvolivši ni jednog trenutka da utakmica ode u neizvjesne vode.