Boston uvljerljivo s Philadelphiom, Lakersi svladali Dallas

Na rasporedu NBA lige bilo je 11 utakmica, a u osam su slavile domaće momčadi. Pobjede na gostovanju izborili su tek Charlotte, Minnesota i Miami, a aktualni prvak i doprvak, Boston i Los Angeles i dalje nižu pobjede.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Boston je protiv Philadelphie slavio 102:78 upisavši 15. pobjedu ove sezone uz dva poraza. Bila je to loša večer Paula Piercea koji je ubacio svega šest koševa, međutim u domaćim redovima su potegli Ray Allen s 23 koša i Kevin Garnett sa 16 koševa. Goste je predvodio Elton Brand s 18 koševa i osam skokova.

'Ponovo smo odigrali odličnu obranu. Dečki su odradili odličan posao', bio je zadovoljan Bostonov trener Doc Rivers.

Novu pobjedu, 13. ove sezone uz samo jedan poraz, Lakersi su ostvarili protiv Dallasa 114:107. Očekivano najbolji u domaćim redovima bio je Kobe Bryant s 35 poena, šest skokova i pet asistencija, odlični su bili i Andrew Byunum s 18 koševa i 10 skokova, te Pau Gasol s 14 koševa i 7 skokova. Trevor Ariza je dodao 15 koševa. Gosti su vodili u trećoj dionici i s 12 koševa razlike, no tada je Bryant uzeo stvari u svoje ruke.

'Pokušao sam igrati što agresivnije i upalilo je', kazao je Bryant koji je 23 koša zabio u drugom poluvremenu utakmice.

Najefikasniji u redovima Dallas bili su Jason Terry scored (29 koševa i 5 asistencija), Dirk Nowitzki (19 koševa, 12 skokova) i Jason Kidd (12 koševa, 11 asistencija i 8 skokova).

Toronto je protiv Atlante slavio 93:88 stigavši do osme pobjede sezone uz sedam skokova. Hrvatski reprezentativac Roko Leni Ukić igrao je za Toronto tri minute i 48 sekundi i nije se upisao među strijelce. Promašio je dva šuta, upisavši jednu asistenciju. Raptorse su predvodili Chris Bosh (30 koševa, 10 skokova i 7 asistencija) i Jason Kapono (16 koševa), a goste Mike Bibby (24 koša) i Joe Johnson (18 koševa i 7 asistencija).