Hrvatska reprezentacija

Hrvatska reprezentacija do 21 godine na Red Bullovim krilima stigla do prva tri boda u kvalifikacijama za Euro

Hrvatska reprezentacija do 21 godine s 2:0 je pobijedila Azerbajdžan na startu novog kvalifikacijskog ciklusa. Jedan igrač Bayerna je debitirao, drugog još čekamo.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

Hrvatski nogometni reprezentativci do 21 godine u novi kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo (2023.) su startali pobjedom. Na domaćem terenu, u Velikoj Gorici, Hrvatska U-21 je svladala vršnjake iz Azerbajdžana 2-0.

Nije dugo trebalo da mladi hrvatski nogometaši zavladaju travnjakom. U 3. minuti Šimić je imao prvi pokušaj, dok je u 7. minuti Antonio Marin iz slobodnog udarca pogodio okvir vrata. No, uspješniji je po tom pitanju bio Luka Sučić, igrač Red Bull Salzburga, koji je u 10. minuti pogodio za 1-0. U svom reprezentativnom debiju Sučić je zabio iz slobodnog udarca, s 20-ak metara, uz pomoć živog zida.

Lijepa gesta nove bundesligaške zvijezde mladih Vatrenih: Iako je ozlijeđen, ostao pogledati suigrače protiv Azera

Nije se dugo čekalo na drugi pogodak pa je u 24. minuti za 2-0 pogodio Roko Šimić koji je proslijedio u mrežu loptu upućenu od Biuka.

Krenuli silovito pa pametno stali na loptu

Nakon drugog pogotka uslijedilo je razdoblje igre u kojem je Hrvatska U-21 držala loptu, ali je manje prijetila, dok je Azerbajdžan uglavnom bio nemoćan napraviti bilo što konkretno.

U drugom poluvremenu se nastavilo u ustaljenom ritmu. Hrvatska U-21 je imala posjed, ali su napadačke ambicije ipak splasnule. Najbliže pogotku bili su Marin u 57., Kačavenda u 72. i Bayernov mladi igrač Vidović u 76. i 84. minuti, no sve do kraja je ostalo 2-0.

Hrvatska je igrala u sastavu: Pandur, B. Šutalo, J. Šutalo, Krizmanić, Čolina, Franjić (od 80. Liber), Sučić (od 68. Pršir), Marin (od 80. Bušnja), Kačavenda, Biuk (od 68. Vidović), Šimić (od 68. Ljubičić).

Iduća utakmica koju će odraditi mladi hrvatski nogometaši je gostovanje kod Finske u Oulu (7. rujna u 17 sati).

Na Europsko prvenstvo U-21 direktno će se plasirati devet pobjednika skupina kao i najbolja drugoplasirana reprezentacija. Preostalih osam drugoplasiranih momčadi igraju dodatne kvalifikacije za odlazak na Euro.

Uskoro opširnije.

Hrvatska U-21 - Azerbajdžan U-21 2:0

• Hrvatska od 19 sati u Velikoj Gorici otvara novi kvalifikacijski ciklus za Europsko prvenstvo U-21.
  • AZERBAJDŽAN (4-5-1): Mehbalijev - Mert Celik, Huseynli, Huseynov, Alizada - S. Abndullazade, Zulfugarli, R. Abdullazade, Seyidov, Yusifli - Gzrbanli.
  • HRVATSKA (4-3-3): Pandur - B. Šutalo, J. Šutalo, Krizmanić, Čolina - Sučić, Franjić, Marin - Kačavenda, Šimić, Biuk.
  • 1 Počela je utakimica u Velikoj Gorici.
  • 10 GOOOL! Hrvatska vodi 1:0. Antonio Marin izborio je slobodan udarac, a debitant Luka Sučić namjestio loptu i poslije malo sreće doveo Vatrene u prednost.
  • 24 GOOOL! Hrvatska je povela 2:0. Ponovo je strijelac debitant i ponovo igrač Red Bull Salzburga, ali ovaj put Roko Šimić. Asistencija se piše Stipi Biuku.
  • 33 Kapetan Hrvatske Bartol Franjić dobio je žuti karton.
  • 45 Kraj prvog poluvremena, nova generacija Vatrenih do 21 godine ima uvjerljivih 2:0 poslije uvodnih 45 minuta.
  • 45 Trostruka zamjena gostujućeg izbornika, izašli su Alizada, Jusifli, Abdulazade, a ušli su Džafarov, Garamadov i Valizada.
  • 46 Krenulo je drugo poluvrijeme u Gorici, Hrvatska vodi 2:0 na krilima Red Bull Salzburga.
  • 57 Antonio Marin sjajno je pucao s 20-ak metara iskosa, ali golman gostiju brani.
  • 62 Valizada koji je ušao na poluvremenu dobio je žuti karton
  • 69 Trostruka zamjena za Hrvatsku, izašli su Biuk, Šimić i Sučić, a ušli su Vidović, Ljubičić i Pršir.
  • 80 Bišćan je izvadio dinamovce Marina i Franjića, a uveo igrače Rijeke Libera i Bušnju.
  • 90 Igrat će se još dvije minute sudačke nadoknade.
  • 92 Kraj! Hrvatska je dobila Azerbajdžan 2:0 golovima Sučića i Šimića te s tri boda startala u novi kvalifikacijski ciklus za Euro.