Hrvatska reprezentacija

Hrvatska pobijedila Švicarsku nakon preokreta: Odlična priprema za ono što slijedi

Hrvatska je slavila u St. Gallenu protiv Švicarske s 2:1.

U prijateljskom susretu igranom pred 4.500 gledatelja na stadionu Kybunpark u St. Gallenu hrvatska nogometna reprezentacija je pobijedila Švicarsku sa 2-1 prekinuvši niz od dva uzastopna poraza.

Sjajna je ovo najava za ono što nas čeka u nedjelju i srijedu, utakmice Lige nacije na Maksimiru protiv Švedske i Francuske koje također možete pratiti uživo na Novoj TV i gol.hr-u.

Švicarska je povela golom Marija Gavranovića u 31. minuti, no svjetski doprvaci su okrenuli rezultat golovima Josipa Brekala (42) i Maria Pašalića (67).

Nakon dva poraza u nizu od Portugala (1-4) i Francuske (2-4), Hrvatskoj je prijetilo da tek drugi put u povijesti izgubi tri utakmice u nizu. To joj se dogodilo jedino uoči SP-a u Njemačkoj 2006. kada je izgubila prijateljske utakmice s Poljskom (0-1) i Španjolskom (1-2), a potom otvorila SP porazom od Brazila (0-1).

Pogodak Gavranovića

Gavranović doveo domaćine u vodstvo

Švicarska je povela u 31. minuti golom napadača zagtrebačkog Dinama Marija Gavranovića koji je lijepo zabio glavom na ubačaj Granita Xhake. Bio je to njegov osmi gol u švicarskom dresu, a čak treći protiv Hrvatske. Dva je zabio u pobjedi 4-2 u Splitu 2012. Gavranović je sedam minuta ranije imao zicer kada je sam izašao ispred Dominika Livakovića, no njegov klupski kolega je sjajno obranio.

Hrvatska je prvu pravu priliku imala u 36. minuti, no Petković je bio neprecizan. Ipak, šest minuta kasnije Brekalo je izjednačio na sjajnu povratnu loptu Bradarića.

Brekalo zabio nakon sjajne akcije

Preokret nakon golova Brekala i Pašalića

Vatreni su preokrenuli rezultat u 67. minuti prvijencom Marija Pašalića u hrvatskom dresu. Pašalić je i začeo akciju odigravši za Budimira koji je odigrao povratnu loptu, a Pašalić dotrčao iz drugog plana i poslao loptu u gol.

Bio je to četvrti hrvatsko - švicarski međusobni susret nakon proglašenja neovisnoti i prva pobjeda naše reprezentacije. Na Euru 2004. bilo je neriješeno (0-0), a Švicarska je pobjedu upisala u prijateljskoj utakmici 2012. u Splitu (4-2), dok je u prijateljskoj utakmici 2014. godine, također odigranoj u St. Gallenu, bilo 2-2.

Pašalić zabio prvijenac za Vatrene

Hrvatska reprezentacija se u četvrtak vraća u Zagreb gdje će se nastaviti pripremati za nastavak Lige nacija i utakmice protiv Švedske (11. listopada) i Francuske (14. listopada) na stadionu Maksimir.

Vatreni se nakon dva kola skupine 3 elitnog razreda natjecanja nalaze na začelju skupine s dva poraza i razlikom pogodaka 3-8. Švedska je također, startala s dva poraza, dok Francuska i Portugal imaju po šest bodova.

ŠVICARSKA - HRVATSKA 1:2

• Dok čekamo sastave Švicarske i Hrvatske valja napomenuti da su Andrej Kramarić i Borna Barišić otpali za utakmicu jer imaju problema sa sitnim ozljedama.
  • Glavni sudac utakmice je Tiago Martins iz Portugala.
  • Utakmica se igra na Kybunparku u St. Gallenu. Kapacitet stadiona je 20 tisuća ljudi, a na tribinama će biti 30% ukupnog kapaciteta stadiona. Hrvatski nogometaši će imati lijepo podršku navijača jer puno Hrvata živi u Švicarskoj.
  • HRVATSKA (4-2-3-1) Livaković – Meljnjak, Ćaleta-Car, Vida, Uremović – Kovačić, Badelj, Pašalić, Brekalo, Bradarić, Petković
  • ŠVICARSKA (3-5-2) Omlin – Comter, Schar, Omeragić – Lotomba, Xhaka, Fernandes, Sow, Rodriguez – Gavranović, Mehmedi
  • Zlatko Dalić je od početka poslao samo jednog debitanta, a to je Domagoj Bradarić, lijevog beka Lillea. Bivši igrač Hajduka igrati će na lijevom krilu, a Melnjak je zauzeo njegovu prirodnu poziciju.
  • Od prve minute neće krenuti Sluga kako se slutilo, Dalić se odlučio za Livakovića. Na desnom beku je ponovno Uremović koji je debitirao protiv Francuske u Ligi nacija i odigrao vrlo solidnu utakmicu. Na stoperskim pozicijama su standardni Vida, a Lovrenovu poziciju zauzeo je Ćaleta Car.
  • Hrvatku igru će voditi Badelj i Kovačić u sredini, a prema naprijed su Pašalić, Brekalo, Bradarić i Petković.
  • 1 Počela je utakmica. Sretno Hrvatska!
  • 3 Na utakmici je oko šest tisuća gledatelja, a od toga je bar polovica hrvatskih navijača.
  • 4 Krenulo se jako brzo na obje strane. Hrvatska stoji dosta visoko.
  • 6 Domaćini su preuzeli posjed, no Hrvatska dobro stoji na početku.
  • 7 Prva prilika Švicarske. Rodriguez je pucao lijevom, ali Livaković lijepo brani pokušaj s 10-ak metara.
  • 10 Evo i pokušaja Hrvatske. Brekalo puca s 20 metara, ali prošlo je to dva metra od gola.
  • 12 Xhaka je probao s 30-ak metara, opasno je bilo... Ali ide to malo iznad gola.
  • 15 Sjajan centaršut Bradarića koji je prošao malo pored glave Petkovića... Domaćini su se uspjeli obraniti.
  • 18 Žuti za Kovačića. Veznjak Hrvatske zaustavio je kontru prekršajem.
  • 19 Hrvatska je prekinula napade Švicarske i uzela loptu koju drži već neko vrijeme. Kreće nova akcija od Kovačića.
  • 23 Livaković skida zicer! Gavranović je izbio sam ispred svog kolege iz Dinama, dobro je i pucao, ali Livaković majstorski brani.
  • 27 Hrvatska stabilno stoji na terenu, Švicarska je imala bolje prilike, no i dalje nema golova.
  • 28 Sve lopte idu na Petkovića, no domaćini ga zaustavljaju u svakom pokušaju da dođe do lopte.
  • 30 GOL! Švicarska vodi 1:0, a strijelac je Gavranović. Napadač Dinama je sjajno zabio glavom nakon ubajača sa strane. Gavranović je pobjegao Ćaleti Caru i neometano pucao pored Livakovića.
  • 34 Bradarić radi velike probleme obrani Švicarske, opet je sjajno ušao u 16 metara, ubacio je u sredinu, no lopta se odbila do golmana Švicarske. Šteta...
  • 36 Prva velika prilika Hrvatske! Ćaleta Car šalje sjajnu loptu za Meljnjaka koji ubacuje do Petkovića, no igrač Dinama loše puca, a imao je zicer s dva metra.
  • 41 Hrvatska je nastavila s visokom izlascima, stoperi Hrvatske ponekad stoje na centru pa se stvara velika gužva u sredini.
  • 42 GOOOOOOOOOOOOOL!!!! 1:1 Kakva akcija Hrvatske, majstorska! Bradarić maestralno pogađa Brekala koji zabija s osam metara za 1:1. Bradarić će ovom utakmicom zaraditi brojne simpatije hrvatskih navijača. Nestvaran debi. Sve je počelo od Pašalića koji je dodao do igrača Lillea, a onda lopta dolazi do Brekala koji zabija drugi gol u karijeri za reprezentaciju.
  • 44 Pa što radi Bradarić... Sada je izmiješao protivničkog igrača i sjajno pucao, lopta od bloka odlazi iznad grede.
  • 45 POLUVRIJEME! Na kraju najrealniji rezultat, a to je 1:1. Hrvatsku može veseliti sjajna igra Bradarića koji je večeras debitirao za reprezentaciju. Iako ne igra na lijevom beku i na poziciji lijevog krila je odličan. Majstorski proigrava suigrače, a lijepo je asistirao Brekalu za 1:1 koji je još bolje pogodio.
  • 46 Badelj izlazi, a u igri je Brozović... Kreće drugi dio.
  • 47 Lotomba puca s 30 metara, Livaković je jedva zaustavio opasan udarac.
  • 51 Hrvatska je dobro krenula u drugi dio. Držimo posjed i ozbiljno napadamo domaćine.
  • 55 Kovačić i Petković izlaze, a unutra su Rog i Budimir.
  • 58 Hrvatska je bila u kontri sa četvoricom igrača. Uremović je sjajno iznio loptu pa dodao do debitanta Budimira koji dodaje do Pašalića, no hrvatski veznjak je loše primio loptu i izgubio je...
  • 61 Jedvaj je unutra, a izašao je Uremović koji se jako potrošio nakon sprinta od 40 metara.
  • 62 Modrić je poslan na zagrijavanje, a stadion već pet minuta skandira ime najboljeg nogometašu svijeta u 2018. godini. Svi ga žele vidjeti na terenu.
  • 65 GOOOOOOOOOOOOL! Pašaliiiiiić Mariiiio! Hrvatska vodi 1:2. Budimir je ubacio, a na loptu su krenuli Rog i Pašalić, a veznjak Atalante je bio bliži i lijepo zabija.
  • 70 Vargas prijeti, ali puca ravno u Livakovića.
  • 74 Evo i Luke Modrića u igri, a zajedno s njim uazi i Perišić. Vani su Pašalić i Brekalo.
  • 77 Potpuna dominacija Hrvatske u posjedu...
  • 80 Itten opasno sada puca, nitko ga nije čuvao, ali odlazi to daleko iznad gola.
  • 88 Lopta dolazi do Perišića, no nažalost i pobjegla mu je. Hrvatska drži posjed skoro cijelo drugo poluvrijeme.
  • 90+3 KRAJ! Pobjeda Hrvatske 1:2. Zabili su Brekalo i Pašalić za zasluženo slavlje.