Split 'prokockao' pobjedu protiv Osječana, Katalinić neočekivano dobio otkaz!

Četvrto kolo domaćeg nogometnog prvenstva zaključili su Split i Osijek, a rezultat je završio podjelom bodova.

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U posljednjoj utakmici 4. kola Prve HNL Split i Osijek su na stadionu Park mladeži pred oko 1000 gledatelja odigrali bez pobjednika 2:2. Rezultat na poluvremenu bio je 1:1, nakon što je prvo već u 6. minuti za goste zabio Vidaković, a potom na 1:1 u 39. minuti iz jedanaesterca izjednačio Obilinović . Domaćine u vodstvo dovodi Baraban u 55. minuti, a konačnih 2-2 postavlja Babić dvije minute prije kraja iz penala. Split tako unatoč dominaciji tijekom cijele utakmice nije uspio ostvariti drugu uzastopnu prvenstvenu pobjedu.

Nakon remija s Osijekom, iz Splita su poručili kako se zahvaljuju treneru Ivanu Kataliniću. Sada već bivši trener 'Crvenih' otkaz je dobio iz sasvim nerazjašnjenih razloga. Povod su navodno nezadovoljavajući rezultati u prvenstvu, tek jedna pobjeda, dva remija i jedan poraz. Iako je lani Splićane senzacionalno vodio do 3. mjesta u prvenstvu, a ove sezone u kvalifikacijama Europa lige remizirao s Fulhamom, čelnici kluba s Parka Mladeži nisu imali previše razumijevanja te su iskusnom stručnjaku uručili otkaz. Nagađa se kako će njegov nasljednik biti Tonći Bašić.