'Pjesnici' u samo dvije minute preokrenuli protiv Rijeke, remi Intera i Istre

U petak navečer odigrane su prve dvije utakmice desetog kola prve HNL…

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Deseto kolo domaćeg nogometnog prvenstva u petak su otvorili Zagreb i Rijeka te Inter i Istra.

Igrače Rijeke malo su 'poljuljale' priče o štrajku zbog neisplaćenih plaća te nisu uspjeli svladati 'Pjesnike' u Kranjčevićevoj. Iako su poveli u 22. minuti preko Salčinovića, domaćini su u samo dvije minute uspjeli preokrenuti rezultat. Prvo je u 34. minuti Nikšić zabio za izjednačenje, a potom je samo dvije minute kasnije Šovšić s bijele točke postavio konačnih 2:1.

Dvoboj Intera i Istre u Zaprešiću završio je bez pobjednika 1:1. Prvi su u vodstvo stigli domaćini i to u 22. minuti preko Budimira. Belle je u 40. zatresao domaću mrežu za podjelu bodova.

U subotu igraju Dinamo i Šibenik, cibalia i Lokomotiva, Slaven Belupo i Varaždin, Osijek i Lučko te Split i Zadar. 10. kolo u nedjelju će zaključiti Karlovac i Hajduk.