Andrijašević i Maglica srušili Lokomotivu: Hajduk drži korak s Dinamom!

Hajduk je slavio s 2:0 na Maksimiru protiv Lokomotive u 23. kolu Prve HNL…

gol expired Foto: DNEVNIK.hr

U derbiju 23. kola Prve HNL Hajduk je pobijedio Lokomotivu s 2:0 na Maksimiru. Strijelci su bili Franko Andrijašević (19) i Anton Maglica (59).

Istra slavila u Koprivnici: Slaven već devet utakmice bez pobjede!

Lokomotiva je nešto bolje otvorila utakmica, ali Hajduk je ubrzo uspostavio ravnotežu i preuzeo igru u svoje ruke. Već u 11. minuti Hajduk je imao veliku šansu. Vršajević je centrirao s desne strane, a Maglica je s nekih tri metra glavom promašio ono što se teško može promašiti.

No, osam minuta kasnija „bijeli“ su poveli golom Andrijaševića. Bradarić je odigrao pas za Andrijaševića u šesnaestercu Lokomotive, ovaj je majstorski primio loptu, ali nije baš prejako pucao, no i takav je udarac bio dovoljan da savlada zaspalog Zeleniku.

Definitivna odluka o pobjedniku pala je u 59. minuti. Maglica se iskupio za promašaj iz 11. minute. Primio je loptu iskosa s lijeve strane i odmjerenim udarcem desnom nogom pogodio dalji kut Zelenike. Doista lijep pogodak. Maglica zna promašiti nemoguće, a onda, eto, zabije što se ne zabija baš svaki dan.

Hajduk je ostvario treću pobjedu zaredom i za sada jedini drži korak s vodećim Dinamom. „Bijeli“ trenutačno zaostaju pet bodova za „modrima“, ali imaju i utakmicu više.