HNL: Splitovci pokazali Hajduku kako protiv Intera

U prvoj utakmici 14. kola Prve HNL Split je na gostovanju u Zaprešiću potvrdio zašto ga mnogi vide kao najozbiljnijeg kandidata za ugrožavanje Hajduka i Dinama...

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Ono što nije pošlo za rukom Hajduku u prošlom kolu napravio je Split u ovom. Uzeo sva tri boda protiv Intera iz Zaprešića. Istina da je i Hajduk većinom odnosio puni plijen iz Zaprešića, ali s obzirom na sastav Splita, ovo je definitivno pobjeda vrijedna pohvala. Splitovci su na krilima Čopa utišali Inter i pobjedom 3-0 nastavili 'mrtvu utrku' s gradskim rivalom za drugo mjesto.

Najbolji pojedinac dvoboja bio je dvostruki strijelac Čop. Igrač kojeg se ove sezone Hajduk prelako odrekao, vjerujući kako u njemu nema kvalitete za prvotimca 'bijelih'. 21-godišnji napadač tako je još jednom bacio sumnju na to je li stvarno trebao otići s Poljuda. No, to je neka druga priča.

Momčad iz Parka mladeži polako, ali sigurno korača prema vrhu HNL-a i, sada je sigurno, bit će najveća prepreka za vodeća dva hrvatska kluba u borbi za prve tri pozicije. Iako je teško da će jedan od splitskih sastava ugroziti vladavinu 'modrih'.

U drugoj utakmici koja je bila na rasporedu u petak Slaven Belupo je pred svojim navijačima ostvario minimalnu pobjedu protiv Rijeke. Jedini pogodak zabio je Jakšić u 68. minuti, a treba spomenuti da je domaćin od 79. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Grgića.