'Farmaceuti' furioznim početkom slomili Inter, Rijeci bod na Maksimiru

U prve dvije utakmice 5. kola Prve HNL Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Inter iz Zaprešića sa 3-2 (3-1), dok su Lokomotiva i Rijeka na stadionu u Maksimiru remizirali 0-0…

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Furioznim prvim poluvremenom Belupo je 'razbio' trupe Ilije Lončarevića i praktično već nakon pola sata riješio pitanje pobjednika. Praktično jer je Šćrbec u 39. minuti smanjio na 3-1 i tako ostavio tračak nade za goste iz Zaprešića.

A sve je počelo već u 5. minuti kada je Bušić zabio za vodstvo domaćina. Novi pogodak na konto Intera stigao je u 12. minuti, a strijelac je bio Poljak. Na visokih i kako se kasnije ispostavilo nedostižnih 3-0 povisio je Mujanović u 28. minuti. Poraz je tek ublažio Yankep pogotkom u posljednjoj minuti susreta.

U drugoj utakmici 5. kola nije bilo niti približno uzbudljivo kao u Koprivnici. Naime, ove sezone vrlo dobra Lokomotiva odigrala je 0-0 protiv neugodnih Riječana koji su tako zadržali pozitivno ozračje u svlačionici.