Dinamo s pola gasa slavio u gradskom derbiju, Istra razbila Cibaliju!

U 29. kolu MAXtv Prve HNL Dinamo je u gradskom derbiju protiv Zagreba slavio s 3-0, a briljirao je Fatos Beqiraj koji se s dva nova pogotka izdvojio na ljestvici strijelaca s 15 golova.

gol expired (Foto:DNEVNIK.hr)

Fatos Beqiraj proslavio se u Kranjčevićevoj na svoj 24. rođendan postigavši dva pogotka u Dinamovoj pobjedi nad Zagrebom 3:0 (treći je, zamislite, zabio Calello) praktički osiguravši si titulu prvog strijelca Prve HNL. Crnogorski reprezentativac je sada na 15 pogodaka ove sezone u HNL-u, što je za prvog Dinamovoga centarfora ipak - premalo.

Ne računajući prvu sezonu Prve HNL (1992.), kada je najbolji strijelac bio Kozniku s 12 pogodaka u 22 kola, najslabiji topnici ovoga natjecanja u jednoj sezoni bili su zagrebaš Ivica Olić (2002./2003.) i dinamovac Mario Mandžukić (2008./2009) sa 16 pogodaka. Ali, Beći ipak kapa do poda - on je ove sezone dosanjao svoj san: zabio je, među ostalim, i Realu na Bernabeuu! Pa makar i na 6:0, opet je bilo slatko...

Teže od očekivanog, Split je u svom Parku mladeži pobijedio kandidata za ispadanje zaprešićki Inter. Na kraju je bilo 1:0 za crvene, a pogodak vrijedan tri boda, ali i nastavka utrke za mjestom u europskom natjecanju Splitu je donio Mirko Hrgović golom u 82. minuti. Inter je mogao izjednačiti u samom finišu utakmice, kad je Oršić zaobišao vratara domaćih, uputio loptu prema praznoj mreži, no onda se odnekud stvorio Glumac i izbacio loptu s gol-crte!

Istra je, pak, lakše od očekivanog upisala tri boda protiv Cibalije. U Puli je bilo 3:0, a pogotke su postigli Križman (u 30. i 64. minuti) te Prelčec u 83. S ovim bodovima, Istra je i definitivno prebrinula sve brige oko ostanka uoči posljednjeg kola koje se igra sljedećeg vikenda.

U Stanovima je Karlovac, već odavno novi drugoligaš, iznenađujuće uzeo bod domaćem Zadru odigravši 2:2. Mogli su gosti i do punog plijena. U 62. minuti još uvijek su imali vodstvo 2:0, pogocima Sopčića iz 15. i Vrnoge iz 42. minute, a onda je Rašo s dva gola u samo šest minuta (63. i 69.) donio Zadru bod.

Remi je bio i na Šubićevcu. Domaći Šibenik poveo je preko Vrcića u 70. minuti, a finalistima Kupa Osijeku bod je golom u 84. minuti osigurao Perošević. (Agencija VLM)

Pratite najnovije vijesti bilo kada, bilo gdje. Pratite nas na Facebooku i Twitteru. Pratite DNEVNIK.hr putem iPhonea i ANDROID mobilnih uređaja.